Gezi Takvimi

Bu Sirkü, Yayınlandığı 22.02.2020 Tarihinden Sonrası İçin Geçerlidir.
Bir Sonraki Sirkü, Bu Sirkü'yü Geçersiz Kılar.
Maalesef Şu Anda Bu Organizasyonumuzda Boş Yer Bulunmamaktadır.

Tur Programı

TUR PROGRAMITUR DETAYLARIEK HİZMET BEDELİÖNEMLİ BİLGİLER

1.Gün: Saat Kulesi - Hıdırlık Tepesi - Yemeniciler Arastası - Cinci Han - Kaymakamlar Konağı

04:30 İncirli - Dilek Pastanesi Önü
05:00 Mecidiyeköy - Eski Doğtaş Mobilya Önü
05:45 Kadıköy - Evlendirme Dairesi Otopark Önü
06:00 Kartal - Kartal Köprüsü Otobüs Durağı

Yolculuk Sonrası, Hititlerden Osmanlılara kadar bir çok uygarlığın egemenlik kurdukları Safranbolu’ya ulaştığımızda Türklerin Safranbolu'ya geldikleri zaman ilk olarak konuşlandığı, ilçe halkının maddi destekleriyle 1906 tarihinde tamamlanan Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi'ni fotoğraflayabileceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne vararak fotoğraf molası vereceğiz. Molamızın sonrasında, 18 ve 19.yüzyıl Türk toplumunun geçmişini, kültürünü ve yaşama biçimi ile teknolojisini yansıtan Safranbolu Evleri arasında önemli bir örnek teşkil eden, Kale Komutanı Kaim-Makam Hacı Mehmet Efendi’nin şu anda müze olarak kullanılan evi’ni ziyaret ederek, Padişah I. İbrahim zamanında Anadolu Kazasker’liğine kadar yükselen Safranbolu’lu Cinci Hoca tarafından 1645 yılında, 2 katlı 63 odalı yaptırılmış Cinci Han ve Cinci Han ile aydı dönemde yapılan, Cinci Hamamı hakkında bilgi alıp, III.Selim'in 1794-1798 yılları arasında sadrazamlığa yükselen Safranbolu’lu İzzet Mehmet Paşa tarafından 1796 tarihinde yaptırılmış İzzet Mehmet Paşa Cami’yi, Safranbolu’nun üzerine kurulduğu 3 kanyondan biri olan, Akçasu Kanyonu’nu, “Yemeni” denilen ayakkabının yapıldığı eski Lonca Çarşısı Yemeniciler Arastası’nı, 1661 yılında sadrazam olmadan önce bir dönem Safranbolu’da ikamete tabi tutulmuş Köprülü Mehmet Paşa tarafından yapılan,Köprülü Mehmet Paşa Cami’ni göreceğiz. Lokum Alış Verişimizin sonrasında otelimize varıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Araç İçi / Kahvaltı Paketi
Öğle Yemeği: Mola Rest / À la Carte Menü
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Sat-Menü Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Safranbolu / Safran City Otel
---

2.Gün: Bakacak Tepesi - Kemere Köprüsü - Küçük Liman - Amasra Kalesi - Fatih Camii - Devrek

Otelimizde alacağımız Kahvaltı Sonrası, 1196 yılında Selçuklu Sultanı II. Kılıç Arslan'ın oğlu Muhiddin Mesut Şah zamanında Türklerin eline geçmiş Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Fatih Sultan Mehmet Amasra'yı ilk defa gördüğü Bakacak Tepesi’ni görüp, Amasra’ya varıyoruz ve Bizanslılar döneminde yapılmış olan, XIV.-XV. yüzyıllarda Cenevizliler ve Osmanlılar zamanında çeşitli ilavelerle genişletilmiş Amasra Kalesi içindeki 9.yy.da Romalılar tarafından yapılmış, 1460 yılında Amasra'nın fethi sırasında Fatih Sultan Mehmet tarafından Cami’ye dönüştürülen Fatih Cami’ni görüp, Sormagir Kale’yi, Zindan Kale’ye bağlayan Kemere Köprüsü’nde vereceğimiz fotoğraf ve bölgenin el sanatlarından olan Tel-Kırma örtüler alabileceğiniz Çekiciler Çarşısı’nda vereceğimiz alış-veriş molaları sonrasında Amasra’dan ayrılarak 1348 yılında Orhan Bey tarafından Osmanlı topraklarına katılmış Devrek'e ulaşıyoruz. Sevdiklerimize “Uzun Ömür” dilemenin en güzel yolu olan, işlenebilirliği, sağlamlığı ile bilinen Kızılcık Ağacı’ndan yapılan hediye Devrek Bastonu Alış Verişi sonrasında, 1934 yılında ise Atatürk’ün, halkının Çağa'dan geldiğini öğrenince adını değiştirdiği Yeniçağa geçişimizin ardından İstanbul'a hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası İstanbul'a vardığımızda sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıp, turumuzu tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Mavi Yeşil Rest / Balık Salata Menü
Akşam Yemeği: Yol Üzeri Tesis / Serbest Zaman
Konaklama: Bu Gece Konaklama Yapılmayacaktır.
...

İPTAL ve İADE

Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz %100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20.00TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30.00TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

ULAŞIM DETAYLARI

Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir. 28-46 Kişi Sayılarında Otobüs, 17-27 Kişi Sayılarında Midibüs, 16’ya Kadar Kişi Sayılarında Minibüs Kullanılır.

SİGORTA DETAYLARI

Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda Yer Alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” Yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi Ücrete Dahil Değildir.

REHBERİN TAVSİYELERİ

Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

DAHİL OLAN HİZMETLER

• Araç İçi Çeşitli İkramlar
• Zorunlu Seyahat Sigortası
• Seyahat Acentası Güvencesi
• Otellerde 1 Gece Konaklama
• Size Özel Araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım
• Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
• Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
• Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
• Otellerde Alınacak 1 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği

HARİÇ OLAN HİZMETLER

• Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
• Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
• Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar …) Hizmetler
• Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
• İlk Gün Kahvaltı,Tüm Öğle Yemekleri, Son Gün Akşam Yemeği

EK HİZMET BEDELİ

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Bu Turumuzda, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Bağlı Tüm Müzeler ve Ören Yerleri'nde Bir Yıl Boyunca Geçerli Müze Kart Verilmeyecektir.

Tahmin Edilen Müze Giriş Ücretleri
Tam:00.00TL İnd:00.00TL


•Gezi Süresi, Gece Yolculuğu Dahil 1 Gece, 2 Takvim Günüdür. 1 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır. •Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarımızda Çocuk İndirimleri Geçerli Değildir. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.

•Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar. •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

•Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta'nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

•Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.