Gezi Takvimi

Bu Sirkü, Yayınlandığı 22.02.2020 Tarihinden Sonrası İçin Geçerlidir.
Bir Sonraki Sirkü, Bu Sirküyü Geçersiz Kılar.
Maalesef Şu Anda Bu Organizasyonumuzda Boş Yer Bulunmamaktadır.

Tur Programı

TUR PROGRAMITUR DETAYLARIEK HİZMET BEDELİÖNEMLİ BİLGİLER

1.Gün: İstanbul, Kocaeli, Düzce, Bolu

17:00 İncirli - Dilek Pastanesi Önü
17:30 Mecidiyeköy - Eski Doğtaş Mobilya Önü
18:00 Kadıköy - Evlendirme Dairesi Otopark Önü
18:30 Kartal - Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
---

2.Gün: Nusrat Mayın Gemisi - Yedi Uyurlar - Danyal Peygamber - Belen Geçidi - Habib-i Neccar

Ankara'dan turumuza katılacak olan misafirlerimizi 00:30'da Aşti Önü Berat Büfe'den aldıktan sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Aksaray, Pozantı güzergâhı ile yapacağımız yolculuk sonrası, (Ekstra) Kahvaltı molası devamında Adana’ya vararak turumuza katılacak olan misafirlerimizi alıp, Toros Dağları'ndan İç Anadolu'ya geçit veren ticaret yolları üzerinde olması nedeni ile önemli Ticaret Merkezi Tarsus’a ulaşıyoruz. Yedi Genç ve Kıtmir adındaki köpeklerinin 309 yıl uyudukları Eshab-ı Kehf Mağarası ve MÖ 605-562 yılları arasında yaşamış, Yahudileri Babil esaretinden ilmi ve kehanetleriyle kurtarmış Danyal Peygamberin Kabri ziyaretlerimizin bitiminde havuç, toz şeker, ceviz ve hindistan cevizinden yapılan, adını Arapça'da havuç anlamına gelen Cezer kelimesinden almış Cezerye alış verişi yaptıktan sonra mayınları Bouvet, Inflexible ve Bolva zırhlılarını sulara gömmüş Nusrat Mayın Gemisi’ni göreceğiz. Sonrasında, hem et hem de kuyruk yağı içeren, Mersin'e has bir dürüm çeşidi olan Tantuni’nin önemli isimlerinden olan Restoranımızda vereceğimiz Öğle Yemeği Molası sonrasında yaklaşık 3 saat sürecek Antakya'ya yolculuğumuza başlıyoruz. Adana, Belen istikameti ile yapacağımız yolculuğumuzun sonunda Büyük İskender'in komutanlarından Seleucus Nicator tarafından, Babası Antiochus'un isminden 'Antiocheia' adıyla kurduğu Antakya’ya ulaşıyoruz. Antakya’da, 638 yılında Müslüman Arapların eline geçtiği dönemde inşa edilmiş Habib-i Neccar Camii ziyaretimizin ardından aracımızdan inip, Kurtuluş Caddesi ve Antakya’nın ara sokaklarında yapacağımız yürüyüş sonrasında Akşam Yemeği için 1660 yıllarında Köprülü Mehmet Paşa tarafından Surre Alayının ağırlanması için inşa ettirilmiş Kurşunlu Han'a gideceğiz. Yöreye özgü Tepsi ve Kağıt Kebapları ve Antakya Mezeleri'ni yedikten sonra, kökeni Suriye ve Lübnan'a dayanan, kadayıf ve peynirden yapılan, sıcak olarak servis edilen Künefe ve kirece batırılarak üretilen, berrak, şeffaf, altın rengi görüntüsü ve enfes tadıyla bambaşka bir lezzet Kabak Tatlısı'nı denedikten sonra otelimize uyaşıyoruz. Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Adana – Şirin Park Otel / Serpme Kahvaltı
Öğle Yemeği: Tarsus – Göksel Tantuni / Tantuni Menü
Akşam Yemeği: Antakya - Kurşunluhan Restoran / Tepsi veya Kağıt Kebap Menü
Konaklama: Antakya – Öz Cihan Otel
---

3.Gün: Harbiye - Sabancı Camii - Adana Taş Köprü - Ulu Camii - Büyük Saat

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, 2240m rakımlı, 175 km uzunluğundaki Amanos Dağlarını Belen Geçidi ile aşıp, MÖ 333 yılında, Büyük İskender’in İssos yakınlarında kazandığı zaferden sonra Alexandreia adıyla kurulmuş İskenderun, zamanın en büyük iki devleti Bizans İmparatoru Herakleios ile İran Kralı II. Hüsrev zamanında 622'de yapılan büyük savaşın geçtiği Payas istikameti ile Seyhan'ın iki yakasına kurulu, Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı esnasında gösterdiği diplomatik başarı sonucu yapılan 20 Ekim 1921 tarihli Ankara Anlaşması ile Fransa’nın 5 Ocak 1922’de çekilmek zorunda kaldığı Adana’ya ulaşıyoruz. Yaylalarda yetiştirilmiş erkek koyunlardan elde edilmiş, yağ, sinir, damar ve zarlarından ayrılan, zırh ile kıyılan et, biber salçası, kırmızı pul biber, karabiber, kuyruk yağı ile karıştırılıp hazırlanan Adana Kebap’ın Önemli İsimlerinden olan Restoranımızda vereceğimiz Öğle Yemeği Molası sonrasında, 560 km uzunluğunda, Havza alanı 20.600 km² olan Seyhan Nehri'nin yanına 1998 yılında ibadete açılan 6 minareli, 8 sütun üzerine oturan 32 m çapındaki kubbesi, 99 metre minare yüksekliği ile Sabancı Merkez Camii, 1881 yılında Vali Ziya Paşa tarafından yapımına başlanmış Büyük Saat Kulesi, yapımına Ramazanoğlu Halil Bey tarafından 1509’da başlanılan ve 1541 yılında Halil Beyin oğlu Piri Mehmet Paşa tarafından ibadete açılmış Ulu Camii ve Çukurova'nın en batı kesiminde, Adana-Mersin sınırında Deli Burnu'nda Akdeniz'e dökülen Seyhan Nehri üzerine Roma İmparatoru Hadrianus tarafından yaptırılmış ve Roma İmparatoru I. Justinianus zamanında onarılan, 310 m uzunluğundaki Taş Köprü ziyaretlerimizin sonunda, Adana iline özgü, yaz dönemlerinde yenilen, rendelenmiş buz, pişmiş nişasta, pudra şekeri ve şerbetten yapılan Bici Bici Tatlısı yedikten sonra vereceğimiz fotoğraf molasının bitiminde Adana'da bırakacağımız misafirlerimizden ayrılarak 13.Ekim.1923'te başkentimiz olmuş Ankara istikametini kullanacağımız dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul'a Vardığımızda Sizleri Aldığımız Noktalarda Bırakarak Bir Sonraki Organizasyonumuzda Buluşmak Üzere Vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Adana - Kazancılar / Adana Kebap Menü
Akşam Yemeği: Aksaray - Ağaçlı Tesisleri / Serbest Zaman
Konaklama: Konaklama Yapılmayacaktır
...

İPTAL ve İADE

Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz %100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20.00TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30.00TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

ULAŞIM DETAYLARI

Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir. 28-46 Kişi Sayılarında Otobüs, 17-27 Kişi Sayılarında Midibüs, 16’ya Kadar Kişi Sayılarında Minibüs Kullanılır.

SİGORTA DETAYLARI

Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda Yer Alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” Yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi Ücrete Dahil Değildir.

REHBERİN TAVSİYELERİ

Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

DAHİL OLAN HİZMETLER

• Zorunlu Seyahat Sigortası
• Seyahat Acentası Güvencesi
• Otellerde 1 Gece Konaklama
• Size Özel Araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım
• Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
• Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
• Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
• Otellerde Alınacak 1 Kahvaltı ve 0 Akşam Yemeği

HARİÇ OLAN HİZMETLER

• Antakya'da Alınacak 1 Akşam Yemeği
• Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
• Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
• Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar …) Hizmetler
• Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
• İlk Gün Kahvaltı,Tüm Öğle Yemekleri, Son Gün Akşam Yemeği

EK HİZMET BEDELİ

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Bu Turumuzda, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Bağlı Tüm Müzeler ve Ören Yerleri'nde Bir Yıl Boyunca Geçerli Müze Kart Verilmeyecektir.

Tahmin Edilen Müze Giriş Ücretleri
Tam:00.00TL İnd:00.00TL


•Gezi Süresi, Gece Yolculuğu Dahil 2 Gece, 3 Takvim Günüdür. 1 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır. •Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarımızda Çocuk İndirimleri Geçerli Değildir. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.

•Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar. •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

•Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta'nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

•Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.