Available departures

Bu Fiyatlar Yayınlandığı 08.04.2019 Tarihinden İtibaren Geçerlidir. Bir Sonraki Sirkü Bu Sirküyü Geçersiz Kılar.
Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Programı

Tur ProgramıEk Hizmet BedeliTurun DetaylarıGenel Kurallar

1.Gün: Etnografya Müzesi - Zafer Anıtı - Cumhuriyet Müzesi - Kurtuluş Savaşı Müzesi

04:30 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
05:00 Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü
05:45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
06:00 Kartal Kartal Köprüsü Otobüs Durakları'ndan Hareket Edeceğiz.

Yolculuk Sonrası, Ankara’nın Namazgâh adı ile anılan semtinde bulunan tepede kurulmuş, Mimar Arif Hikmet Koyunoğlu tarafından yapılan, 1938 yılında Atatürk’ün ölümü nedeniyle müzenin iç avlusu 15 yıl süreyle Atatürk’e geçici olarak mezar görevi yapmış Etnografya Müzesi'ni ziyaret edip, Kurtuluş Savaşı Kahramanlarımız anısına, halk tarafından 24.Kasım.1927 tarihinde yaptırılan Ankara Zafer Anıtı’nı aracımızdan görerek, inşasına 1915 yılında başlanmış, ilkin İttihat ve Terakki Cemiyeti kulüp binası olarak tasarlanmış, 23 Nisan 1920'de bu binada toplanması kararlaştırıldığında henüz bitirilmemiş olan, projesi, Enver Paşa’nın emriyle Vakıflar İdaresi Mimarı Salim Bey tarafından çizilmiş, 23 Nisan 1981 tarihinde de “Kurtuluş Savaşı Müzesi” adıyla ziyarete açılmış I. Türkiye Büyük Millet Meclisi binasını ziyaretimizden sonra, 1923 yılında Mimar Vedat Tek tarafından Cumhuriyet Halk Mahfeli olarak tasarlanmış, I.Türkiye Büyük Millet Meclisi binası yeterli gelmeyince Atatürk’ün talimatıyla binanın işlevi değiştirilerek Meclis binası olarak düzenlen, işlevini 27 Mayıs 1960 tarihine kadar 36 yıllık bir dönem boyunca sürdüren, Atatürk ilke ve devrimlerinin gerçekleştirildiği, Cumhuriyetimizin gelişmesi için çok önemli kararların alındığı 30 Ekim 1981 tarihinde de “Kurtuluş Savaşı Müzesi” adıyla ziyarete açılmış 2.Meclis Binası'nı göreceğiz ve ziyaretimizin ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Araç İçi / Kahvaltı Paketi
Öğle Yemeği: Aspava Rest / À la Carte Menü
Akşam Yemeği: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü
Konaklama: Ankara / Sergah Otel
-

2.Gün: Anıtkabir - Aslanlı Yol - Atatürk Orman Çiftliği - Düzce - İstanbul

Otelimizde alacağımız Kahvaltı Sonrası ilk olarak, Dr. Emin Halid Onat ile Doç. Dr. Ahmet Orhan Arda’nın eserleri olan, inşaatına 1944 yılında başlanılan ve 1953 yılında tamamlanan, ölümünden 15 yıl sonra 10 Kasım 1953'te Atatürk'ün cenazesinin Ankara Etnografya Müzesi'nden alınarak törenle getirildiği, Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'e vararak, 260 metre uzunluğunda, iki yanında 24 Oğuz boyunu temsil eden 24 aslan heykelinin yer aldığı Aslanlı Yol girişinde “Atatürk’ün Ölümü Karşısında Türk Kadınları'nın duydukları derin acıyı” temsil eden Kadınlar ve Hüseyin Özkan'ın eseri "Türk Erkekleri" Heykeli'ni gördükten sonra, siyah, kırmızı, sarı ve beyaz renkte traverten taşlardan oluşan 373 adet halı ve kilim deseniyle bezenmiş Tören Alanı'na ulaşıyoruz. Sakarya ve Baş Komutanlık Meydan Muharebesi Konulu Kabartmaları görüp Atatürk'ün Huzurunda Saygı Duruşu ardından 21 Haziran 1960 tarihinde Anıtkabir Atatürk Müzesi adıyla açılan, uzun yıllar Mustafa Kemal Atatürk’ün kullandığı ve kendisine yabancı devlet adamları tarafından hediye edilen eşyaların sergilendiği, Anıtkabir Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ziyaretlerimizin bitiminde Atatürk Orman Çiftliğine ulaşıp Atatürk'ün Evi'ni Gördükten Sonra İstanbul'a hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası İstanbul'a vardığımızda sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıp, turumuzu tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe
Öğle Yemeği: Çiftlik Cafe / Kokoreç veya Köfte Menü
Akşam Yemeği: Yol Üzeri Tesis / Serbest Menü
Konaklama: Konaklama Yapılmayacaktır.


Dahil Olan Hizmetler
• Araç İçi Çeşitli İkramlar
• Zorunlu Seyahat Sigortası
• Seyahat Acentası Güvencesi
• Size Özel Araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım
• Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
• Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
• Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
• Otellerde Alınacak 1 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği
• Araçların Feribot, Milli Park, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri

Dahil Olmayan Hizmetler
• Tekne Turları ve Minibüs Ücretleri
• Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
• Kişisel Harcamalar ve Ekstra Hizmetler
• Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
• Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar…) Hizmetler
• İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri ve Son Gün Akşam Yemeği

Ek Hizmet Bedeli
Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri ve Programda Belirtilen Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Müze, Özel Müze ve Ören Yeri Tahmini Giriş Ücretleri Tam : 00,00 TL İnd : 00,00 TL
Bu Turumuzda, Bir Müzeyi Yılda İki Defa Ziyaret Edebileceğiniz Müze Kart Verilmeyecektir.


Tavsiyeler
Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği Öğretmen veya Öğrenci Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

Ulaşım Detayları
Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir. 46+1 Koltuklandırmalı, Özel Tasarlanmış Abs, Asr Sistemli, Klimalı, Rehber Anonsu için Ses Sistemli Araçlar Kullanılır.

Sigorta Detayları
Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda Yer Alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” Yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi Ücrete Dahil Değildir.


Genel Kurallar
•Gezi Süresi 1-Gece 2-Gündür. 1-Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır. Çocuk İndirimleri (Günübirlik Turlarda Uygulanmaz) İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir. •Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar.

•Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Tura Katılan Her Hisafir, Tur Rehberinin Bildireceği Saatlere Uymayı Kabul ve Taahhüt Etmiş Sayılır. Her Misafir Program Akışını Aksatmamak ile Mükelleftir. Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur. •Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur