Gezi Takvimi

Bu Sirkü, Yayınlandığı 22.02.2020 Tarihinden Sonrası İçin Geçerlidir.
Bir Sonraki Sirkü, Bu Sirküyü Geçersiz Kılar.

Aşağıdaki Takvimi Kullanarak Gidiş Tarihinizi Seçiniz.

Bu Gün
Seçildi
Müsait
Dolu

Tur Programı

TUR PROGRAMITUR DETAYLARIEK HİZMET BEDELİÖNEMLİ BİLGİLER

1.Gün: Zeugma Mozaik Müzesi - Birecik Köprüsü - Halfeti - Şanlıurfa - Yılbaşı Kutlamaları

02:30 İncirli - Dilek Pastanesi Önü
02:45 Mecidiyeköy - Eski Doğtaş Mobilya Önü
03:00 Kadıköy - Evlendirme Dairesi Otopark Önü
03:15 Kartal - Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
---
Misafirlerimiz ile Sabah 04:30 Sabiha Gökçen Havalimanı, Pegasus Kontuarında buluşmamızın ardından Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet ile 06:00’da havalanacak PC-2402 sefer sayılı uçuş için Check-In işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşumuzun ardından, Gaziantep Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşarak vereceğimiz (Ekstra) Kahvaltı Molamızın ardından, adını Arapça Pınarın Gözü anlamına gelen Ayıntap'yan alan, Mustafa Kemal Atatürk'ün, nüfusuna kayıtlı olduğu Gaziantep'te, bugünkü halini İmparator Justinyanus döneminde alan Gaziantep Kalesi'ni, Dokurcum Değirmeni’nde Şehit olan çocuklar anısına yapılan 14 Şehit Anıtını fotoğraflayıp, Bakırcılar Çarşısı, Hz. Yuşa Türbesi, Yemeniciler Arastası ve Almacı Pazarı’nı gördükten sonra Tahmis Kahvesi’nde Menengiç Kahvesi içerek zamanda yolculuk yapıyoruz. Vereceğimiz Molamızın sonrasında Zeugma'da yaşayan Romalı Generallerin Villalarının taban mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Devamında Nizip istikameti ile çoğu 2000 yılında su tutmaya başlayan Birecik Barajı’nın suları altında kalan, Karagül Dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Halfeti’ye ulaşarak vereceğimiz Öğle Yemeği Molamızın ardından teknemize biniyoruz (Ekstra:35.00TL). Yaklaşık 1 saat sürecek Tekne Turumuzda Kral Kızı Mağarası, Hz. İsa’nın havarilerinden Yohannes’in gelip yerleştiği ve Hıristiyanlığı yaydığı Rum Kale ve sonrasında Savaşan Köyü’nde Fırat’ın suları altında kalan Cami ve minaresini teknemizden görüp, adını Halil ve Fatma adında iki gencin hikayesinden aldığı rivayet edilen Halfeti’ye dönüp aracımıza binip 1516’da Osmanlı Devleti sınırları içine dâhil edilmiş ve Kurtuluş Savaşında gösterdiği başarıdan dolayı 1984 yılında “Şanlı” ünvanı verilen, Şanlıurfa'da Otelimize ulaşıyoruz. Konaklama Otelimizde. Dileyen Konuklarımız ile Bölge Kültürünü Tanıyabileceğimiz ve Yöresel Yiyecekleri Tadacağımız Gap’ın Olmazsa Olmazı Sıra Gecesi'nde, Yılbaşı Eğlencesi’ne katılıyoruz. Sıra Gecesi eşliğinde Sağlık Mutluluk dolu yeni bir yıla gireceğiz. Bu Akşam Yapacağımız Konaklama'da Akşam Yemeği Tur Ücretine Dahil Değildir. Sıra Gecesi'ne Katılmak İstemeyen Misafirlerimiz Akşam Yemeği'ni Kendi İmkanları ile Yiyebileceklerdir. Konaklama Otelimizde.

Sıra Gecesi: Konuk Evi'nde Mercimek Çorbası, Porsiyon Karışık Kebap, Lebeni, Bostana, Çiğ Köfte, Yöresel Tatlı, Mırra, Ayran, Sınırsız Çay, Sınırlı Yerli Alkol, Sıra Gecesi'nde Özel Yılbaşı Eğlencesi. (Ekstra:300.00TL)

Kahvaltı: Gaziantep - Aşina Restoran / Kahvaltı Tabağı
Öğle Yemeği: Halfeti - Fırat Restoran / Şabut Balığı Menü
Akşam Yemeği: Sıra Gecesi - Yılbaşı Programı
Konaklama: Şanlıurfa - Grand Gülizar Otel
---

2.Gün: Harran Evleri - Hz. Eyüp Makamı - Balıklıgöl - Ayn-ı Zeliha Gölü - Göbeklitepe

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Amansız bir hastalığa yakalanan Eyyüb peygamberin iyileşene kadar kaldığı yer olarak bilinen çile mağarası ile tedavi olduğu su kuyusu ve Eyyüb peygamberin sırtını dayadığı sabır taşını da gördükten sonra İslam Tarihçilerinin kuruluşunu Nuh Peygamber’in torunlarından Kaynan’a veya İbrahim Peygamber’in kardeşi “Aran”a (Haran) bağladığı Harran’a gidiyoruz. MÖ 5. Binyıldan Eyyubiler Dönemi'ne kadar kesintisiz olarak iskan edildiği anlaşılan Harran Höyüğü, M.S. 744-750 tarihleri arasında Emeviler devrinde Halife II. Mervan tarafından kurulmuş Harran Ulu Camii ve avlusunda yer alan, ünlü Tıp ve Matematik bilgini Sâbit bin Kurrâ'nın, Dünya’nın Ay’a olan uzaklığını ilk olarak doğru hesaplayan ünlü astronomi bilgini El-Battanî'nin, atomun ve cebir ilminin mucidi sayılan Cabir bin Hayyan gibi birçok bilim adamının yetiştiği ve ders verdiği, dünyadaki üç büyük felsefe ekolünden "Harran Ekolü"nün Merkezi ve İlk İslam Medresesi olarak kabul edilen Harran Üniversitesi’ni gördükten sonra Konik Kubbeli Evleri ziyaretimizde Yöresel Kıyafetler giyip (Ekstra) fotoğraf çekeceğiz. Devamında, Dünyanın orijinal hâliyle günümüze kalmış en eski tapınağı, “İnsanlık Mirası” kavramının adeta ete kemiğe büründüğü, 1986’da bulunan ve Dünya Tarihi’nin Sıfır Noktası kabul edilen Göbekli Tepe’ye ulaşarak insanların toplayıcı ve avcı olduğu Çanak Çömleksiz Neolitik Döneme ait, 12bin yıl öncesi Tapınakları göreceğiz. Âdem, Eyyüp, İbrahim, Şuayip, ve Elyasa Peygamberlerin yaşadığına inanılan Peygamberler Şehri Şanlıurfa'ya dönüp vereceğimiz Öğle Yemeği Molası sonrasında İsot alışverişimizi yapıp, 150m uzunluğunda ve 30m genişliğinde, Hz. İbrahimin atıldığı ateşin olduğu alanda oluşan Balıklı Göl (Halil-ül Rahman Gölü), Kral Nemrut'un Kızı Zeliha'nın göz yaşlarından oluştuğu da söylenen Ayn-ı Zeliha Gölü, üç semavi dinin atası olarak kabul edilen Hz. İbrahim'in doğduğu Mağarası ve Mevlid-i Halil Camii’ni ziyaretlerimiz gerçekleştirip Tarihi Çarşıları gezip, vereceğimiz Alış Veriş Molası sonrasında, Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Şanlıurfa - Tatlı Söz Restoran / Ciğer Kebap Menü
Akşam Yemeği: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Konaklama: Şanlıurfa - Grand Gülizar Otel
...

3.Gün: Mardin Ulu Camii - Şahtana Konağı - Deyr-ul Zaferan Manastırı - Kasımiye Medresesi

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Hititler'in egemenliğine geçen, "Tela" ya da "Tila" adını alan Viranşehir, ilk isimi Dünaysır olan, zamanla Ermeni Tepesi anlamına gelen Telermen, daha sonraları Koçhisar adıyla anılan Kızıltepe istikameti ile yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun sonunda adı, Kaleler anlamındaki Merdin'den gelen, 1103 yılında hakimiyetine girdiği Artuklu Beyliği'ne başkentlik yapmış Mardin'e ulaşıyoruz. Bir güneş tapınağınının üzerine sonradan inşa edilen, 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks Patrikleri'nin ikamet yeri Deyr-ul Zaferhan Manastırına gidiyoruz. Burada 52 Patrik ve Metropolik mezarının bulunduğu Azizler Evi'ni, Aziz Hananyo Kilisesi'ni ve her yıl sadece 15 Ağustos tarihinde kullanılan Meryem Ana Kilisesi'ni ve inşası Timur dönemindeki Moğol saldırıları nedeniyle yarım kalmış, 15. yüzyılın sonlarında Akkoyunlu sultanı Cihangiroğlu Kasım döneminde tamamlanmış Kasımiye Medresesi’ni ziyaret edip vereceğimiz Öğle Yemeği Molası sonrasında Tarihi Mardin’e vardığımızda aracımızdan Diyarbakır Kapıda inip dolmuşlara (Ekstra) biniyoruz. Hz. Muhammet'in habercisi olarak bilinen Abdullah Bin Enes El Cüheyni'nin Kabri’nin bulunduğu Şeyh Çabuk Camii’ni dışarıdan görerek Cumhuriyet Meydanı’nda dolmuşlardan iniyoruz. Bebeklerin ağzında oluşan pamukçukları iyileştirme özelliği bulunana Lahor ağacından elde edilen kök boya ile renklendirilmiş Mavi Badem Şekeri alışverişi yaptıktan sonra Mardin'de yürüyüşümüze, Ermeni Usta Lole tarafından 11.yy da yapıldığı tahmin edilen ve minaresi ile meşhur Ulu Camii’ni görüp bilgiler alarak başlıyoruz. Sonra sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraları, eski bir Ermeni Konağı olan ve Şahtana Konağı olarak bilinen Eski Ptt Binası'nı ve 13. Yüzyılın başlarında Artuklu Sultanı Melik Nasreddin Artuk Aslan tarafından yaptırıldığı sanılan Şehidiye Camii’ni görerek gezimizi bitireceğiz. Verilecek boş zamanda kuzey Mezopotamya'ya karşı kahvelerimizi içtikten sonra Savur Kapı'da aracımızla buluşup, Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Mardin - Ebrar Restoran / Mardin Tabağı Menü
Akşam Yemeği: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Konaklama: Mardin - Mesopotamia Otel
...

4.Gün: Hz. Süleyman Camii - Pirinçcizade Konağı - 10 Gözlü Köprü - Mardin Kapı

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Asur tabletlerinde Matiate olarak geçen Midyat’a ulaşıyoruz. Midyat Gümüşçüler Çarşısında Telkari alışverişi için serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz Taşın Dantel Ustası’ diye bilinen Habib Aktaş'ın yaptığı, şimdilerde Hercai Dizisi'ne ev sahipliği yapan, İbrahim Sabo'nun Evi'ni görebilirler. Midyat gezimizin bitiminde Artuklu Beyliği'nin 1102-1232 yılları arasında başkentliğini yapan Hasankeyf'in, Ilısu Barajı suları altında kalması nedeniyle taşındığı Yeni Hasankeyf'ten geçerken sular altında kalmaktan kurtarılan eserleri aracımızdan görerek, Siirt'e bağlı İluh adında bir ilçe iken, il olan Batman istikameti ile Güneydoğu'nun en eski ve köklü kenti Diyarbakır'a ulaşıp, İslamiyetin V. Haremi Şeriflerinden olan Ulu Camii'yi gezip, Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 Yaş Şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu, aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneği evde vereceğimiz mola sonrasında, 1500 yılında Akkoyunlu beylerinden Kasım Bey tarafından inşa ettirilmiş Dört Ayaklı Minareyi görerek, 1.850 km uzunluğunda, Fırat’la birleşerek Şattülarap’ta Basra Körfezi'ne dökülen Dicle üzerine, Mervaniler döneminden Kadı Ebü'l-Hasan Abdülvâhid tarafından 1064-1065 yılında Ubeyd adlı bir mimara yaptırılmış 10 Gözlü Köprü'yü, Cennet'e gittiğine inanılan Dicle kenarındaki Hevsel Bahçelerini, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen surlarının dört ana kapısından biri olan Mardin Kapı'yı, 1223 yılında Mervanoğlu tarafından onarılmış Keçi Burcunu'nu, Artuklu hüküm darı Melik Salih adına 1208 yılın da Mimar İbrahim tarafından yapılmış Ben-u Sen Burcunu, Evli Beden Burcunu ve Artukoğlu Muhammed tarafından 1183-1184 yılında yaptırılmıs Urfa Kapı'yı rehberimizin anlatımları eşliğinde araç içerisinden izleyerek Diyarbakır Havalimanı'na varacağız. Pegasus Havayolları'na ait PC2385 sefer sayılı 20:10 uçuşumuz için Check-In işlemlerimizi yaptırıyor ve İstanbul'a doğru uçuşumuza başlıyoruz. 1,5 saatlik hava yolculuğumuzun ardından Sabiha Gökçen Havalimanı'na vararak turumuzu tamamlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Batman - Ali Usta / Usta Tabağı Menü
Akşam Yemeği: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Konaklama: Yapılmayacaktır
...

İPTAL ve İADE

Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz %100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20.00TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30.00TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

ULAŞIM DETAYLARI

Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir. 28-46 Kişi Sayılarında Otobüs, 17-27 Kişi Sayılarında Midibüs, 16’ya Kadar Kişi Sayılarında Minibüs Kullanılır.

SİGORTA DETAYLARI

Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda Yer Alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” Yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi Ücrete Dahil Değildir.

REHBERİN TAVSİYELERİ

Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

DAHİL OLAN HİZMETLER

• Zorunlu Seyahat Sigortası
• Seyahat Acentası Güvencesi
• Otellerde 3 Gece Konaklama
• Size Özel Araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım
• Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
• Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
• Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
• Otellerde Alınacak 3 Kahvaltı ve 2 Akşam Yemeği

HARİÇ OLAN HİZMETLER

• Ş.Urfa'da Alınacak 1 Akşam Yemeği
• Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
• Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
• Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar …) Hizmetler
• Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
• İlk Gün Kahvaltı,Tüm Öğle Yemekleri, Son Gün Akşam Yemeği

EK HİZMET BEDELİ

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Bu Turumuzda, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Bağlı Tüm Müzeler ve Ören Yerleri'nde Bir Yıl Boyunca Geçerli Müze Kart Verilmeyecektir.

Tahmin Edilen Müze Giriş Ücretleri
Tam:00.00TL İnd:00.00TL


•Gezi Süresi, Gece Yolculuğu Dahil 3 Gece, 4 Takvim Günüdür. 3 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır. •Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarımızda Çocuk İndirimleri Geçerli Değildir. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.

•Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar. •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

•Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta'nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

•Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Fiyat Detayları

Turumuz 18 Kişi ile Sınırlıdır ve 27 Kişilik Araçlar ile Yapılacaktır.