Available departures

Bu Fiyatlar Yayınlandığı 08.04.2019 Tarihinden İtibaren Geçerlidir. Bir Sonraki Sirkü Bu Sirküyü Geçersiz Kılar.
Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Programı

Tur ProgramıEk Hizmet BedeliTurun DetaylarıGenel Kurallar

1.Gün: İstanbul - İzmit - Düzce - Bolu - Ankara - Aksaray - Pozantı - Adana

20:30 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
21:00 Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü
21:45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
22:00 Kartal Kartal Köprüsü Otobüs Durakları'ndan Hareket Edeceğiz.
-

2.Gün: Taş Köprü - Sabancı Camii - Mozaik Müzesi - Bakırcılar Çarşısı - Hz Yuşa Türbesi - Tahmis Kahvesi

Yolda Alacağımız (Ekstra) Kahvaltı Sonrasında Adana'ya vardığımızda, 385 yılında Roma İmparatoru Hadrianus tarafından yaptırılmış Taş Köprü ve toplam 58.900 m² alan üzerinde kurulmuş olup, 12.900 m² kapalı alana sahip Sabancı Camii gezilerimizden sonra, yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzun ardından 8 Şubat 1921 tarihinde "Gazi" ünvanı alan Gaziantep'e vararak Selevkos Euphrathes şehrinin MÖ 64 yılında Roma hâkimiyetine geçtiğinde adı “Köprü Başı” anlamına gelen “Zeugma” olarak değişen şehirden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi ziyaretimizi yaparak, Roma döneminde höyük üzerinde bir gözetleme kulesi olarak yapılmış Gaziantep Kalesi'nin yanından geçip, 18. yüzyılın ilk çeyreğinde Darendeli Hüseyin Paşa tarafından yaptırılan ve halk arasında “ Kara Basamak Bedesteni” olarak bilinen Zincirli Bedesten, Hz. Musa’nın yeğeni, İsrailoğulları’nı göçebelikten kurtaran ve Arz-ı Kenan’a yerleştiren Hz. Yuşa Türbesi'ni de ziyaret edebileceğimiz Bakırcılar Çarşısı'na ulaşıyoruz. Vereceğimiz molada Türkmen Ağası ve Sancak Beyi Mustafa Ağa Bin Yusuf tarafından, Mevlevihane Tekkesi’ne gelir getirmesi amacıyla 1635-1638 yılları arasında yaptırılmış Tahmis Kahvehanesi'nde Melengiç Kahvesi içebilir, Antep Fıstığı ve Baklava alabilir, suyun yer altında bölümlere ayrıldığı yer anlamına gelen Kastelleri gezebilirsiniz. Gezilerimizin Sonunda Otelimize Ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Yol Üzeri Tesis / Serbest Menü
Öğle Yemeği: Gaziantep / Serbest Zaman - Gaziantep Mutfağı
Akşam Yemeği: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü
Konaklama: G.Antep / Met Gold Otel
-

3.Gün: Birecik Kelaynak Kuşları - Halfeti Tekne Turu - Rum Kale - Savaşan Köyü - Balıklı Göl - Sıra Gecesi

Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, 1951 tarihinde inşaa edilen Birecik Köprüsü'nden geçerek Nuh Peygamberin bereket sembolü olarak “Tufan”da gemisine aldığı Kelaynak Kuşlarını korumak maksatlı 1977 yılında kurulmuş Kelaynak Üretme İstasyonu'na uğrayıp kalan son Kelaynak'ları görerek, M.Ö.855 yılında Asur kralı 3. Salmanassar tarafından zapt edildiği zaman Şitamrat adını taşıyan, Kara Gül'ü ile ünlenmiş Halfeti'ye ulaşıyoruz. Bizi bekleyen teknemize binip, 2000 yılında su tutmaya başlayan Birecik Barajı'nın 643 km²lik gölet kısmında yapacağımız yaklaşık 1 saatlik Tekne Turu (Ekstra: 20.00TL)'na katılıyoruz. Fırat Nehri ile Merzimen Çayı’nın birleştiği, yüksek kayalarla örtülü bir tepe üzerinde konumlanmış Rum Kale'yi ve su üzerinde kalan minaresi ile meşhur olan Savaşan Köyü'nü gördükten sonra Şanlıurfa'ya ulaşıyoruz. İlk önce Hz İbrahim'in ateşe düştüğü yer olarak bilinen 150m uzunluğunda ve 30m genişliğinde ve derinliği 3m olan, içinde efsanelere konu olan sazan türü balıklar bulunan Balıklıgöl, Ayn-ı Zeliha Gölü, Hz. İbrahim'in Doğduğu Mağara ziyaretlerimizi yaptıktan sonra, Şanlıurfa Çarşıları'nı gezerek Gümrük Hanı'na ulaşıyoruz. Vereceğimiz boş zaman sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Kısa bir süre dinlendikten sonra Akşam Yemeği ve Sıra Gecesi için otelimizden ayrılıyoruz. İsteyen misafirlerimiz ile Kurtuluş Savaşı'nın bize armağanı Sıra Gecesi (Ekstra: 90.00TL) Organizasyonumuza katılabilirler. Konaklama Otelimizde

Kahvaltı: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe
Öğle Yemeği: Halfeti / Duba Restoran - Haşhaş Kebabı Menü
Akşam Yemeği: Ş.Urfa / Sembol Rest - Ciğer Menü
Konaklama: Ş.Urfa / Harran veya Dedeman Otel
-

4.Gün: Harran Höyüğü - Cennet Camii - Göbeklitepe - Viranşehir - Kızıltepe - Kasımiye Medresesi

Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, İslâm tarihçileri kentin kuruluşunu Nuh Peygamber"in torunlarından Kaynan"a veya İbrahim Peygamber'in kardeşi Haran'a bağladığı, Hz. İbrahim"in Filistin'e gitmeden önce oturduğu, Harran'a vararak 150-200 yılı aşkındır kullanılan kubbeli Harran Evleri‘nin ziyaret ederek, İngiltere'de bulunan Stonehenge'den 7bin, Mısır piramitlerinden ise 7500 yıl daha eski, kazılarına 1995 yılında başlanmış, Neolitik Dönem’e ait olan en eski yapı ve aynı zamanda bilinen ilk ibadethane özelliğini taşıyan Göbeklitepe'yi göreceğiz. Sonrasında Sümer, Hitit ve Asurlular döneminde “Tilla, Tella, Tilli” Romalılar döneminde “Constantina” , İslam Uygarlığı döneminde ise ”Tell-Mevzelaht, Tel-Mevzen , Tel-Muzin , Tilmuz ve Örenşehir “ isimlerini alan Viranşehir ve eski adı Dunaysır olarak bilinen, Artuklular döneminde Urfa ve Diyarbakır’ı Musul’a bağlayan yollar üzerinde canlı bir konaklama ve ticaret merkezi Kızıltepe istikametini kullanarak yaklaşık 3 saatlik seyahatten sonra Mardin'e ulaşıp, yapımına Artuklu Dönemi’nde başlanmış ve Akkoyunlu Hükümdarı Cihangiroğlu Kasım Padişah döneminde tamamlanmış, toplam yirmi üç medrese odası bulunan Kasımiye Medresesini ziyaret ederek Otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde.

Kahvaltı: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe
Öğle Yemeği: Mardin / Ebrar Restoran - Mehalli Yemekler
Akşam Yemeği: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü
Konaklama: Mardin / Yay Grand Otel
-

5.Gün: Mardin Ulu Camii - Şahtana Konağı - Mor Gabriel - Hasankeyf - Mardin Kapı - Dicle

Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Diyarbakır Kapı'ya ulaşarak minibüslere (Ekstra:2.00TL) binerek Cumhuriyet Meydanı'nda iniyoruz ve Mardin'in sokaklarında yürümeye başlıyoruz. Minaresindeki kitabeye göre 1176 tarihi, banisi ise Diyarbekir Meliki II.Kutbüddin İlgazi olan Ulu Camii ziyaretimizden sonra 1890 yılında Mimarbaşı Lole tarafından yapılan, Eski Ptt Evi ziyaretlerimizin ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası Mardin'den ayrılarak Midyat'a ulaşıp temelleri Savurlu Mor Smuel ile Kartminli Mor Şemun tarafından 397 yılında atılmış, 615 ve 1049'da Metropolitlik Merkezi olan Mor Gabriel Manastırı (Veya Deyr-ul Zaferan Manastırı) ziyaretimizi yaptıktan sonra Telkari alış verişi için boş zaman vereceğiz. Midyat gezimizden sonra Ilısu Barajı altında kalacak olan Hasankeyf'e ulaşıp Fotograf molası sonrasında Batman istikameti ile eski adı Assur kaynaklarında Amidi olarak geçen, Arap akınları sırasında bölgeye yerleşen Bekr adındaki bir aşiret nedeniyle adı Bekr diyarı anlamında Diyar-ı Bekr olarak söylenen ve Atatürk’ün 1937’de halka yaptığı konuşma esnasında, yeni adından bahsettiği Diyarbakır'a ulaşıp 1065 tarihinde Mervaniler döneminde Übeyd oğlu Yusuf isimli bir mimar tarafından inşa edilen Dicle Köprüsü'nü, M.Ö. 349 yılında Bizans İmparatoru Costantinus tarafından yenilenen surları, Keçi Burcu'nu, Mardin Kapı'yı ve Cennet Bahçelerini gördükten sonra Otelimize Ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe
Öğle Yemeği: Midyat / Çimen Büryan - Büryan Menü
Akşam Yemeği: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü
Konaklama: Diyarbakır / Plaza Otel
-

6.Gün: Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi - Diyarbakır Ulu Camii - Siverek - Karakuş - Cendere - Nemrut Dağı

Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Cumhuriyet dönemi Türk şiirinin önde gelen şairlerinden, 35 Yaş ve Atatürk'ü Düşünürken şiirlerinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı'nın 1910 yılında doğduğu ve 1973 yılında Müze'ye çevrilen Evi'ni geziyoruz. Sonrasında, Hz.Ömer döneminde 639 yılında Diyarbakır’a egemen olan Müslüman Araplar tarafından şehrin merkezindeki en büyük mabed olan Martoma Kilisesi’nin camiye çevrilmesiyle oluşmuş ve Selçuklu, Artuklu, Osmanlı, Akkoyunlu zamanında da onarım görmüş ve İslam'ın 5. Harem-i Şerifi olarak kabul edilen Diyarbakır Ulu Camii'ni gezdikten sonra Osmanlı valilerinden vezirzade hasan paşa tarafından 1572-1573 yıllarında yaptırılmış Hasan Paşa Hanı'ndaki kısa molamız sonrasında Siverek istikametini kullanarak Nissibi köprüsünden geçip Kahta'da bizi bekleyen minibüslerimize binerek Kral Antiochos’un eşi İsias, kızı Antiochis ve torunu Aka’ya ait olduğu anlaşılan Karakuş Anıt Mezarı, 7m genişliğinde, 30m yüksekliğinde ve 12m uzunluğundaki Cerdere Köprüsünü görüyoruz. sonrasında yaklaşık 35 dakikalık yolculuğumuzun sonunda Nemrut Dağı'ndaki tesislere ulaşıp araç değiştirerek yürüyüşe başlayacağımız noktaya aktarılıyoruz. Buradan 2150m rakımlı Nemrut Dağı'nda bulunan Tümülüs'e yürüyeceğiz. Antiochos ve Tanrı Heykellerini görüp Güneşin Batışını izledikten sonra Kahta'ya dönüp Otobüsümüz ile Adıyaman'daki otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe
Öğle Yemeği: Kahta / Neşet'in Yeri - Dövmeç Kebap Menü
Akşam Yemeği: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü
Konaklama: Adıyaman / Antiochos Otel
-

7.Gün: Gölbaşı - Nurhak - Elbistan - Kayseri - Kırşehir - Kaman - Ankara - Bolu - İstanbul

Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, boş bir arazi iken 1934 yılında demir yolunun geçmesiyle bir yerleşim merkezi haline gelmiş, 1958 yılında da ilçe durumuna getirilmiş Gölbaşı, 1277yılına kadar ilhanlı imparatorluğu sınırları içinde yer almış, 1990'da idari örgütlenme içinde "ilçe Merkezi" haline getirilmiş Nurhak, üç büyük nehir ve onların birçok kolları ile sulanan geniş ve Türkiye’nin 4. büyük ovasında kurulu Elbistan, istikameti ile Roma devrinde, İmparator Şehri anlamında Kaisareia olarak anılan, 1067'de Selçuklu komutanı Afşin ile Türk hakimiyetine girmiş Kayseri'ye varıyoruz. 1909 yılında kesme taştan yapılmış Saat Kulesi ve Muvakkithanesi, yapımı M.Ö. 3. yüzyıla tarihlenen Kayseri Kalesi, Selçuklu Hükümdarı I. Alaeddin Keykubat'ın karısı ve Sultan I. Giyaseddin Keyhüsrev'in annesi Mahperi Hunat Hatun tarafından M. 1237 yılında inşa ettirilmiş Hunat Hatun Medresesi'ni gördükten sonra 1171 yılında İran’ın Hoy kasabasında doğmuş, Ahi'lik Teşkilatı'nın Kurucusu Ahi Evran'ın memleketi Kırşehir, 1071 Malazgirt Savaşından sonra Anadolu Selçuklu Devletinin Yönetimine girmiş Kaman, 13 Ekim 1923'te başkentimiz olmuş Ankara istikameti ile yaklaşık 13 saatlik dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Gece Saatlerinde İstanbul'a vardığımızda sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıp, turumuzu tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe
Öğle Yemeği: Kayseri / Elmacıoğlu - Kayseri Mantısı
Akşam Yemeği: Yol Üzeri Tesis / Serbest Menü
Konaklama: Konaklama Yapılmayacaktır.


Dahil Olan Hizmetler
• Araç İçi Çeşitli İkramlar
• Zorunlu Seyahat Sigortası
• Seyahat Acentası Güvencesi
• Otellerde 5 Gece Konaklama
• Size Özel Araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım
• Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
• Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
• Otellerde Alınacak 5 Kahvaltı ve 4 Akşam Yemeği
• Araçların Feribot, Milli Park, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri

Dahil Olmayan Hizmetler
• Tekne Turları ve Minibüs Ücretleri
• Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
• Kişisel Harcamalar ve Ekstra Hizmetler
• Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
• Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar…) Hizmetler
• İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri, Ş.Urfa'daki Akşam Yemeği ve Son Gün Akşam Yemeği

Ek Hizmet Bedeli
Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri ve Programda Belirtilen Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Müze, Özel Müze ve Ören Yeri Tahmini Giriş Ücretleri Tam : 99,00 TL İnd : 29,00 TL
Bu Turumuzda, Bir Müzeyi Yılda İki Defa Ziyaret Edebileceğiniz Müze Kart Verilmeyecektir.


Tavsiyeler
Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği Öğretmen veya Öğrenci Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

Ulaşım Detayları
Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir. Özel Tasarlanmış Abs, Asr Sistemli, Klimalı, Rehber Anonsu için Ses Sistemli Araçlar Kullanılır.

Sigorta Detayları
Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda Yer Alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” Yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi Ücrete Dahil Değildir.


Genel Kurallar
•Gezi Süresi 6-Gece 7-Gündür. 5-Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır. Çocuk İndirimleri (Günübirlik Turlarda Uygulanmaz) İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir. •Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar.

•Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Tura Katılan Her Misafir, Tur Rehberinin Bildireceği Saatlere Uymayı Kabul ve Taahhüt Etmiş Sayılır. Her Misafir Program Akışını Aksatmamak ile Mükelleftir. Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur. •Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur

Yapmadan Dönme

Sıra Gecesi