Available departures

Bu Fiyatlar Yayınlandığı 08.04.2019 Tarihinden İtibaren Geçerlidir. Bir Sonraki Sirkü Bu Sirküyü Geçersiz Kılar.
Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Tur Programı

Tur ProgramıEk Hizmet BedeliTurun DetaylarıGenel Kurallar

1.Gün: İzmit - Düzce - Ankara - Kırıkkale - Delice - Sungurlu - Boğazkale

20:30 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
21:00 Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü
21:45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
22:00 Kartal Kartal Köprüsü Otobüs Durakları'ndan Hareket Edeceğiz.
-

2.Gün: Hattuşa - Yazılıkaya - Poternli Kapı - Büyük Tapınak - Saat Kulesi

Yolda Alacağımız (Ekstra) Kahvaltı Sonrasında Unesco tarafından koruma altına alınmış olan, Anadolu’da M.Ö 2000 yıllarında yaşamış ve büyük bir uygarlık kurmuş, Mısır, Babil ve Mitanni gibi Eski Doğu’nun büyük güçlerinden biri olan Hititlerin başkenti, taş temel üzerine ahşap destekli kerpiç duvarlardan oluşan resmi bina ve tapınak kalıntılarını barındıran, I.Hattuşili’nin iktidara gelmesiyle Hititlerin başkenti olmuş Hattuşa Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Hattuşaş Antik Kenti’ndeki gezimizde sırasıyla ülkenin en yüksek tanrıları olan Fırtına Tanrısı Teşup ile Arinna’nın Güneş Tanrıçası’na adanmış olan Büyük Tapınak, Şehirin ticari giriş kapısı olarak bilinen Aslanlı Kapı, Hitit Devletinin gücünü ve büyüklüğünü vurgulayan, 71 m. uzunlukta Poternli Kapı'yı ziyaret ettikten ve kılıç ve balta taşıyan bir Kral kabartmasının bulunduğu Kral Kapı'yı aracımızdan izleyerek Hititlerin Yeni Yıl Kutlamalarnı yaptıkları bir açık hava tapınağı olan Yazılıkaya’ya geçiyoruz. Burada Kral IV. Tuthalia'nın, Hitit tanrı, tanrıça, Teşup ve ailesinin kabartmalarının bulunduğu A ve 12 Yeraltı Tanrısı'nın, Kılıç Tanrısı Nergal'in kabartmalarının bulunduğu B odasını ziyaret ediyoruz. Çevre köylerde dokunan kilimlerin sergilendiği Arinna Halı-Kilim Kooperatifi’nde vereceğimiz çay molasının ardından Çorum'a doğru yola çıkıyoruz. Yedi Sekiz Hasan Paşa tarafından yaptırılan 27,5 m yüksekliğinde ve 3,9 m çapındaki Saat Kulesi'nde vereceğimiz molanın devamında Otelimize Varıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Araç İçi / Lunch Box Paketi
Öğle Yemeği: Sungurlu - Mavi Ocak Rest / Serbest Zaman
Akşam Yemeği: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü
Konaklama: Amasya / Apple Palace
-

3.Gün: Mevlevihane - Tokat Taşhan - Gök Medrese - Ballıca Mağarası

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Anadolu’da taş baskı yazmacılık denildiğinde ilk akıla gelen, Selçuklu Devleti döneminde Dar Ün-Nusret, Moğollar döneminde Sobaru adlarıyla anılan Tokat’a vardığımızda, 1277 yılında Müineddin Pervane Süleyman tarafından yaptırılmış, Halk arasında “Pervane Medresesi”, “Kırk Kızlar Medresesi”, “Darüşşifa”, “Bimarhane Tekkesi” olarak da adlandırılmış Gök Medrese restorasyonda olduğundan dışarıdan izleyip, Yazmacılar Çarşısı olarak da bilinen, 1626-1632 yılları arasında inşa edilmiş Taşhan’a ulaşıyoruz. Taşhan’da verilen serbest zaman sonrasında Sultan III. Ahmed döneminde Yeniçeri ağası Sülün Mustafa Paşa tarafından 1638’de yaptırılmış Tokat Mevlevihanesi’ne ve hemen yanındaki II. Abdülhamid'in tahta çıkışının 25. yılı şerefine 1902'de yaptırılan, 33 metre yüksekliğindeki Tarihi Saat Kulesi’ne geçerek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Fotoğraf molası sonrasında Ballıca Mağarasına hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde, 1238 yılında Alaeddin Keykubâd’ın zevcesi ve II.Gıyaseddin Keyhüsrev’in validesi Mahperi Hatun tarafından yaptırılmış, 1999 yılında yapılan restorasyon çalışmaları ile tekrar ihya edilmiş Pazar Kervansarayı'nda vereceğimiz molanın devamında, ziyarete açılan 8 salonu 680 m. uzunluğunda ve 95 m. yüksekliğinde, yaşı yaklaşık 3,4 milyon yıl olarak tespit edilen Ballıca Mağarası gezimiz sonrası Otelimize Varıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe
Öğle Yemeği: Tokat - Pirhan Rest / Tokat Kebap Menü
Akşam Yemeği: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü
Konaklama: Amasya / Apple Palace
-

4.Gün: Ferhat Su Kanalları - Torumtay Türbesi - Amasya Müzesi - Yankı Taşı

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Ferhat’ın sevdalısı Şirin için dağları delerek açtığı su kanallarını göreceğiz. Vereceğimiz mola sırasında dileyen misafirlerimiz Amasya Belediyesi tarafından açılmış Aşıklar Müzesi'ni (Ekstra) gezebilir. Molamızın bitiminde 1278 yılında Amasya Valisi Seyfeddin Torumtay tarafından yaptırılmış Gök Medrese'yi aracımızdan izleyerek İlhanlılar dönemine ait 14. yy’den kalma mumyalardan dolayı Mumya Müzesi olarak bilinen, Hitit'lerin Baş Tanrısı Teşup'un dünyadaki en büyük heykelini, Geç Neolitik Erken Kalkolitik Çağ’dan itibaren Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Dönemlerine ait 13 ayrı medeniyetin eserlerini bir arada görebileceğimiz Amasya Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından, Sultan II. Bayezid adına, oğlu Şehzade Ahmet tarafından 1485-86 yılları arasında yapılan II. Bayezid Külliyesi ziyaretimizin devamında, Amasya'da şehzadelik yapmış Osmanlı Padişahları'nın büstlerinin Bulunduğu Şehzadeler Parkı'nda yürüyüşümüzün bitiminde vereceğimiz serbest zamanın sonunda Pir Sücaattin İlyas Türbesi'nin önünde bulunan küçük bir amfi tiyatro gürünümünü andıran akustik özellikli Yankı Taşı'nı görerek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Gece Saatlerinde İstanbul'a vardığımızda sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıp, turumuzu tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe
Öğle Yemeği: Amasya - Çınaraltı Rest / Karışık Menü
Akşam Yemeği: Yol Üzeri Tesis / Serbest Zaman
Konaklama: Konaklama Yapılmayacaktır


Dahil Olan Hizmetler
• Araç İçi Çeşitli İkramlar
• Zorunlu Seyahat Sigortası
• Seyahat Acentası Güvencesi
• Size Özel Araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım
• Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
• Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
• Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
• Otellerde Alınacak 2 Kahvaltı ve 2 Akşam Yemeği
• Araçların Feribot, Milli Park, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri

Dahil Olmayan Hizmetler
• Tekne Turları ve Minibüs Ücretleri
• Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
• Kişisel Harcamalar ve Ekstra Hizmetler
• Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
• Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar…) Hizmetler
• İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri ve Son Gün Akşam Yemeği

Ek Hizmet Bedeli
Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri ve Programda Belirtilen Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Müze, Özel Müze ve Ören Yeri Tahmini Giriş Ücretleri Tam : 00,00 TL İnd : 00,00 TL
Bu Turumuzda, Bir Müzeyi Yılda İki Defa Ziyaret Edebileceğiniz Müze Kart Verilmeyecektir.


Tavsiyeler
Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği Öğretmen veya Öğrenci Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

Ulaşım Detayları
Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir. 46+1 Koltuklandırmalı, Özel Tasarlanmış Abs, Asr Sistemli, Klimalı, Rehber Anonsu için Ses Sistemli Araçlar Kullanılır.

Sigorta Detayları
Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda Yer Alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” Yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi Ücrete Dahil Değildir.


Genel Kurallar
•Gezi Süresi 3-Gece 4-Gündür. 2-Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır. Çocuk İndirimleri (Günübirlik Turlarda Uygulanmaz) İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir. •Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar.

•Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Tura Katılan Her Hisafir, Tur Rehberinin Bildireceği Saatlere Uymayı Kabul ve Taahhüt Etmiş Sayılır. Her Misafir Program Akışını Aksatmamak ile Mükelleftir. Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur. •Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur