Gezi Takvimi

Bu Sirkü, Yayınlandığı 22.02.2020 Tarihinden Sonrası İçin Geçerlidir.
Bir Sonraki Sirkü, Bu Sirkü'yü Geçersiz Kılar.
Maalesef Şu Anda Bu Organizasyonumuzda Boş Yer Bulunmamaktadır.

Tur Programı

TUR PROGRAMITUR DETAYLARIEK HİZMET BEDELİÖNEMLİ BİLGİLER

1.Gün: Devrim Arabası - Porsuk Çayı - Sazova Parkı - Balmumu Müzesi - Odunpazarı

05:30 İncirli - Dilek Pastanesi Önü
05:45 Mecidiyeköy - Eski Doğtaş Mobilya Önü
06:15 Kadıköy - Evlendirme Dairesi Otopark Önü
06:30 Kartal - Kartal Köprüsü Otobüs Durağı

Siz Değerli Misafirlerimizle buluşup, Yunus Emre’nin Yurdu, Nasreddin Hoca’nın Mirası Eskişehir yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda alacağımız Kahvaltı Paketi ve İkramlar eşliğinde, Cebrail tarafından doğumu haber verilmiş Seyyid Battal Gazi’nin Memleketi Eskişehir ilimize ulaşıyoruz. İlk olarak 1961 yılında 4 ay gibi kısa bir sürede Türk İşçileri ve Türk Mühendisleri tarafından üretilen ve üretildiği fabrikanın bahçesinde sergilenen, ülkemizin ilk yerli otomobili 'Devrim Arabası' ile başlıyoruz. Aksu Dağı'nın kuzey yamacından inen Bayatçık Deresi ile Murat Dağı'nın kuzey yamacından inen Kızıltaş Suyu'nun birleşmesiyle doğan, Sakarya Irmağı'nın en uzun kolu Porsuk Çayı üzerinde yapacağımız (Ekstra) Tekne Turu devamında, Öğle Yemeği için Kırım Tatarlarının leziz böreği olan Çi Börek tatma fırsatı buluyoruz (Ekstra). Öğle Yemeğimizin Ardından, 40 Bin m² üzerine kurulmuş, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda Kalyon Gemisi, Bilim Deney Merkezi ve Uzay Evi, Eti Su Altı Dünyası ve Masal Şatosu’nu ziyaret edeceğiz. Sonrasında, Eskişehir geleneksel Türk sivil mimarisinin örneklerini görebileceğimiz Odunpazarı sokakları ile devam ediyoruz. Önce Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağışladığı, tarihi karakterler ile yerli ve yabancı 192 ünlü ismin heykelinin yer aldığı, Balmumu Heykeller Müzesini geziyoruz. En Son Olarak, Osmanlı Devleti vezirlerinden Çoban Mustafa Paşa tarafından 1517 yılında yapılmış Kurşunlu Külliyesi, Işıklar ve Beyler Sokağını görüyor, Atlıhan El Sanatları Çarşısına geçiyoruz. Burada Lületaşı ustalarının ellerinde nasıl şekillendiğini görme şansı bulacağız. Ziyaretlerimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Araç İçi Kahvaltı Paketi
Öğle Yemeği: Eskişehir - Seda Çibörek - 5 Parça ÇiBörek Menü
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Sat-Menü Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Eskişehir - Tymbris Otel
---

2.Gün: Cumalıkızık - Tophane - Ulu Camii - Yeşil Türbe - Emir Sultan

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, yaklaşık 2 saat sürecek Bursa yolculuğumuza başlıyoruz. 1326-1365 yılları arasında yani yaklaşık 39 sene Osmanlı devletinin başkenti olmuş Bursa’ya ulaşıyoruz. İlk durağımız, Orhan Bey zamanında vakıf köyü olarak kurulmuş, Uludağ'ın kuzeyindeki dik etekler ile vadilerin arasında sıkışıp kalan ve topluca gidilerek cuma namazı kılınan Cumalıkızık Köyü’ne ulaşıyoruz. Köy sokaklarında yapacağımız gezi sonrasında, Tophane’ye ulaşıp II. Abdülhamit’in tahta çıkışı şerefine 1906 günü Vali Reşit Mümtaz Paşa tarafından törenle hizmete sokulmuş Saat Kulesi, 1258-1324 yılları arasında yaşayan Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin ve 1281-1362 yılları arasında yaşayan ve Osmanlı Devleti’nin ikinci padişahı olan Orhan Gazi’ye ait Türbeleri ziyaretimizin devamında, I. Bayezid tarafından 1396-1400 yılları arasında yaptırılmış Ulu Camii’de 1517 yılında Yavuz Sultan Selim tarafından Mısır'ın fethi ve hilafetin Osmanlı'ya geçtiği dönemde padişah tarafından hediye edilen Kabe-i Şerif Kapı Örtüsü’nü gördükten sonra 15. yüzyıl sonlarında II. Bayezid tarafından mimar Abdül ula bin Pulat Şah'a İstanbul'daki eserlerine vakıf olarak Bursa'da yaptırılmış Kozahan’ı, Yıldırım Beyazid’in oğlu, Osmanlı padişahlarının beşincisi Çelebi Mehmed tarafından 1421 yılında yaptırılmış Yeşil Türbe’yi ziyaret edeceğiz. Son olarak Üç Osmanlı sultanı dönemlerinde yaşamış ve sufilikte velilik rütbesini kazanan Emir Sultan Hazretleri’nin Türbesi’ni ziyaretimiz sonunda Topçular Eskihisar istikametini kullanacağımız dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul'a Vardığımızda Sizleri Aldığımız Noktalarda Bırakarak Bir Sonraki Organizasyonumuzda Buluşmak Üzere Vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Bursa - Müstesna Restaurant / İskender Kebap Menü
Akşam Yemeği: Yolda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Bu Gece Konaklama Yapılmayacaktır.
...

İPTAL ve İADE

Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz %100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20.00TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30.00TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

ULAŞIM DETAYLARI

Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir. 28-46 Kişi Sayılarında Otobüs, 17-27 Kişi Sayılarında Midibüs, 16’ya Kadar Kişi Sayılarında Minibüs Kullanılır.

SİGORTA DETAYLARI

Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda Yer Alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” Yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi Ücrete Dahil Değildir.

REHBERİN TAVSİYELERİ

Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

DAHİL OLAN HİZMETLER

• Araç İçi Çeşitli İkramlar
• Zorunlu Seyahat Sigortası
• Seyahat Acentası Güvencesi
• Otellerde 1 Gece Konaklama
• Size Özel Araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım
• Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
• Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
• Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
• Otellerde Alınacak 1 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği

HARİÇ OLAN HİZMETLER

• Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
• Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
• Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar …) Hizmetler
• Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
• İlk Gün Kahvaltı,Tüm Öğle Yemekleri, Son Gün Akşam Yemeği

EK HİZMET BEDELİ

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Bu Turumuzda, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Bağlı Tüm Müzeler ve Ören Yerleri'nde Bir Yıl Boyunca Geçerli Müze Kart Verilmeyecektir.

Tahmin Edilen Müze Giriş Ücretleri
Tam:00.00TL İnd:00.00TL


•Gezi Süresi, Gece Yolculuğu Dahil 2 Gece, 3 Takvim Günüdür. 1 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır. •Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarımızda Çocuk İndirimleri Geçerli Değildir. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.

•Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar. •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

•Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta'nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

•Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.