Gezi Takvimi

Bu Sirkü, Yayınlandığı 22.02.2020 Tarihinden Sonrası İçin Geçerlidir.
Bir Sonraki Sirkü, Bu Sirkü'yü Geçersiz Kılar.
Maalesef Şu Anda Bu Organizasyonumuzda Boş Yer Bulunmamaktadır.

Tur Programı

TUR PROGRAMITUR DETAYLARIEK HİZMET BEDELİÖNEMLİ BİLGİLER

1.Gün: İstanbul - Düzce - Bolu - Ilgaz - Tosya - Merzifon - Havza - Samsun

20:00 İncirli - Dilek Pastanesi Önü
20:30 Mecidiyeköy - Eski Doğtaş Mobilya Önü
21:15 Kadıköy - Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
21:30 Kartal - Köprüsü Otobüs Durakları
---

2.Gün: Bandırma Vapuru - Onur Anıtı - Gazi Müzesi - Havza - Saraydüzü Kışlası

Yolda Alacağımız (Ekstra) Kahvaltı Sonrasında Yıldırım Beyazıt'ın Kubatoğlu Cüneyt Bey’in kaçması üzerine, savaşmadan 1389 yılında Osmanlı topraklarına kattığı Samsun'a vararak, 1878 yılında İskoçya'da yolcu ve yük vapuru olarak inşa edilmiş, 16 Mayıs 1919 Cumartesi günü, 9. Ordu Müfettişi olarak kurmayları ile birlikte İstanbul'dan kalkan, Kaptan İsmail Hakkı (Durusu) idaresindeki Bandırma Vapuru, Samsun halkı tarafından Avusturyalı heykeltıraş H. Kriphel’e yaptırılan, kaideli yüksekliği 8.85m olan Onur Anıtı ve Atatürk 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ilk gelişinde kaldığı Mıntıka Palas olarak bilinen, 1998 tarihinde ziyarete açılmış Gazi Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Gezilerimizin ardından 25 Mayıs–13 Haziran 1919 tarihleri arasında işgale karşı bağımsızlık özleminin ilk meşalesini yaktığı Milli mücadelenin ilk karargahı olarak kullandığı, yapıldığı dönemin Mesudiye Oteli olarak bilinen Havza Atatürk Evi Müzesi'ni ziyaret ettikten sonra Amasya'ya ulaşıp Mustafa Kemal’in 1919 yılı Haziranı'nda Amasya’yagelişinde üs olarak kullandığı, Amasya Tamimi’nin kaleme alındığı, Mustafa Kemal’in Amasya’ya gelişi ve Kulistepe Mevkiinde Amasya'lı heyetçe karşılanma anının 12 adet bal mumu heykel ile canlandırıldığı Saraydüzü Kışla Binas'nı, Sultan II. Bayezid adına, 1485-86 yılları arasında cami, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşmeden ibaret bir külliye olarak yapılmış Sultan II. Bayezid Külliyesi'ni görüp Otelimize Ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Araç İçi / Lunch Box Paketi
Öğle Yemeği: Amasya / Lalehan Rest - Yöresel Menü
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Sat-Menü Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Amasya / Apple Palas Otel
---

3.Gün: Taşova - Erbaa - Refahiye - Erzincan - Tercan - Erzurum - Taşhan

Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, M.Ö 3000’li yıllardan başlayarak çok sayıda devlet ve beyliğin hâkimiyet kurduğunu Erbaa, Türklerin ilk defa kavimler göçü esnasında gelmeye başladığı, Moğollar’la Selçuklular’ın Kösedağ’da savaşından sonra, İlhanlılar’ın eline geçmiş Reşadiye istikameti ile Yavuz Sultan Selim ve Şah İsmail arasında yapılan Çaldıran Savaşı sonunda, bütün Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile beraber Osmanlı hâkimiyetine girmiş, 1983 ve 1992 depremlerinde hasar görmüş Erzincan'a ulaşarak bakırcılar Çarşısı'nda varaceğimiz molanın sonrasında, Saltuklu Beyi II.İzzeddin Saltuk’un kızı, Saltuklu Prensesi Mama Hatun adına, mimar Ahlatlı Ebu’n-Nema bin Mufaddal'a yaptırılmış Mama Hatun Türbesi'ni aracımız içerisinden görerek MÖ 4900 yıllarında kurulduğu tahmin edilen Erzurum'a varıyoruz. tarih boyunca Urartular, Kimmerler, İskitler, Medler, Persler, Parftlar, Romalılar, Sasaniler, Araplar, Selçuklular, Bizanslılar, Sasaniler, Moğollar, İlhanlılar ve Sfaviler gibi çok çeşitli kavim ve milletler tarafından idare edilmiş Erzurum'da Kanuni Sultan Süleyman’ın sadrazamı Rüstem Paşa tarafından 1561 yılında yaptırılmış Rüstempaşa Hanı'na varıp, Mohs sertlik skalasına göre 3 sertliğe sahip, ardıç ağacının fosilleşmiş şekli olarak nitelendirilen Oltu Taşı alış verişi sonrasında yüksekliği yaklaşık 3185m olan Palandöken Dağı'ndaki Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Erzincan / Döneristan - Döner Menü
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Sat-Menü Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Erzurum / Dedeman Otel
---

4.Gün: Erzurum Kongre Binası - Atatürk Evi - Çifte Minareli Medresesi - Sivas Kongre Binası

Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, ilk 1864'de Mıgırdiç Sanasaryan tarafından yaptırılmış sonrasında Ermeni Kız Yatılı Okulu olarak eğitim vermiş, 1924 sonlarında esaslı bir yangın geçirmiş ve 23 Temmuz 1919 - 7 Ağustos 1919 tarihleri arasında Anadolu'da milli mücadele birliğinin kurulmasının ikinci adımının atıldığı, "Milli Sınırlar İçinde Vatan Bölünmez Bir Bütündür. Parçalanamaz. " kararının da alındığı Erzurum Kongre Binası'nda Kongrenin yapıldığı salonda vereceğimiz fotograf molası sonrasında, 19. yüzyılda inşa edilmiş, 9 ay Alman konsolosluğu olarak kullanılan, Atatürk'ün 1919 yılında 52 gün konakladığı Erzurum Atatürk Evi Müzesi ziyaret edeceğiz. ziyaretimizin devamında İlhanlı hükümdarı Sultan Olcayto döneminde Gazan Han ve Bolugan Hatun adına, Hoca Yakut Gazani tarafından 1310 yılında yaptırılmış Yakutiye Medresesi'ni ziyaret edip Refahiye'ye kadar aynı güzergahı kullanarak geri dönüp, Rus ve Ermeni çeteciler tarafından işgali ile Kars İlinin Sarıkamış İlçesi Bardız bucağı, Zakim köyü ve Horasan İlçesi, Hasan Kale Sanamer Köyü ve diğer yakın köylerden başladıkları göç neticesi meydana gelmiş İmranlı, adı Osmanlıca “Ufkun Sonu, Doğu veya Batı Tarafı” anlamına gelen, 1408 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından kesin olarak Osmanlı topraklarına katılan Hafik istikameti ile tarihinde Sipas, Diaspolis , Eyalet-i Rum, Eyalet-i Sivas isimleri ile anılan Sivas'taki Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Erzurum / Ye Gör Rest - Cağ Kebap Menü
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Sat-Menü Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Sivas / Köşk Otel
---

5.Gün: Sivas Kongre Binası - Çifte Minareli Medresesi - Şarkışla - Gemerek - Kayseri - Hacıbektaş

Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Fransız Binbaşı Brunot, Sivas Valisi Reşit Paşa'ya kongrenin toplanması halinde şehrin işgal edileceğini söylemesine rağmen, 4 Eylül 1919'da, 5 Ekim 1892 tarihinde Sivas Valisi Mazlum Paşazade Mehmet Memduh Bey tarafından Mülki İdadi Binası olarak yaptırılan binada saat 15:00'de toplanılan Kongre Binası'nı, 1271 yılında İlhanlılar Veziri Şemseddin Cüveyni tarafından yaptırılmış Çifte Minareli Medrese, 1217 yılında Anadolu Selçuklu Devleti sultanı I. İzzeddin Keykavus tarafından Sivas'ta darüşşifa olarak yaptırılan Şifaiye Medresesi ziyaretlerimizin bitiminde 1867 yılında Sivas Merkez Sancağı’na bağlı Tenos ismiyle ilçe durumuna getirilen, Aşık Veysel'in 25 Ekim 1894'te doğduğu Şarkışla, Şarkışla ilçesine bağlı bir bucak iken 1953 yılında ilçe olmuş Gemerek, Roma devrinde şehre imparator şehri anlamında Kaisareia adı verilmiş Kayseri istikametini kullanarak 1880-1921 yılları arasında Hacıbektaş dergahı postnişini olmuş, Atatürk'ün Ankara'ya dönüşte uğradığı, Cumhuriyeti kurma fikrini ilk defa paylaştığı, 1. Dönem'e Kırşehir milletvekili olarak seçilmiş Ahmet Cemalettin Efendi'nin Türbesinin de olduğu, tam adı Seyyid Muhammed Bin İbrahim Ata olan, Diyar-ı Rum'un büyük evliyalarından Hacı Bektaş Veli'nin Külliyesi ziyaretimiz bitiminde Kapadokya Bölgesi'ndeki Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Kayseri / Elmacıoğlu - Mantı Menü
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe veya Sat-Menü Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Nevşehir / Tourist Otel
---

6.Gün: Paşabağları - Kurtuluş Savaşı Müzesi - Anıtkabir - Bolu - İstanbul

Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Vadi yamaçlarından akan sel sularının ve rüzgârın da şiddetli etkisiyle tüflü yapıların aşınması sonucunda meydana gelen Paşabağları'nı, hem Hayal Vadisi, hem de Perili Vadi olarak anılan Devrent Vadisi'ni, İkisi büyük biri küçük peribacalarından oluşan ve tıpkı bir çekirdek aile gibi yüzyıllardır durduğu yerde duran Üç Güzeller'i gördükten sonra yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası, ilk adı Galatlar tarafından verilen ve Yunanca "Çapa" anlamına gelen Ankyra olarak bilinen Ankara'ya varıyoruz. İnşaasına 1915 yılında başlanmış, ilkin İttihat ve Terakki Cemiyeti kulüp binası olarak tasarlanmış, planı evkaf mimarı Salim Bey tarafından yapılmış, 13 Ekim 1923'te Ankara'nın Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti oluşu, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanı ile Gazi Mustafa Kemal'in Türk devletinin Cumhurbaşkanı seçilmesine şahitlik yapan ve 23 Nisan 1920 ile 15 Ekim 1924 tarihleri arasında I. Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak kullanılan Kurtuluş Savaşı Müzesi ve Türk Kurtuluş Savaşı'nın ve inkılaplarının önderi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün, Ankara Anıttepe'de bulunan anıt mezarı Anıt Kabir'i ziyaret ettikten sonra yaklaşık 6 saatlik dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Gece Saatlerinde İstanbul'a vardığımızda sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıp, turumuzu tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Ankara / Aspava Rest - Kebap Menü
Akşam Yemeği: Yol Üzeri Tesislerde - Serbest Menü
Konaklama: Bu Gece Konaklama Yapılmayacaktır.
---

İPTAL ve İADE

Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz %100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20.00TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30.00TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

ULAŞIM DETAYLARI

Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir. 28-46 Kişi Sayılarında Otobüs, 17-27 Kişi Sayılarında Midibüs, 16’ya Kadar Kişi Sayılarında Minibüs Kullanılır.

SİGORTA DETAYLARI

Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda Yer Alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” Yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi Ücrete Dahil Değildir.

REHBERİN TAVSİYELERİ

Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

DAHİL OLAN HİZMETLER

• Araç İçi Çeşitli İkramlar
• Zorunlu Seyahat Sigortası
• Seyahat Acentası Güvencesi
• Otellerde 4 Gece Konaklama
• Size Özel Araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım
• Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
• Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
• Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
• Otellerde Alınacak 4 Kahvaltı ve 4 Akşam Yemeği

HARİÇ OLAN HİZMETLER

• Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
• Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
• Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar …) Hizmetler
• Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
• İlk Gün Kahvaltı,Tüm Öğle Yemekleri, Son Gün Akşam Yemeği

EK HİZMET BEDELİ

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Bu Turumuzda, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Bağlı Tüm Müzeler ve Ören Yerleri'nde Bir Yıl Boyunca Geçerli Müze Kart Verilmeyecektir.

Tahmin Edilen Müze Giriş Ücretleri
Tam:00.00TL İnd:00.00TL


•Gezi Süresi Gece Yolculuğu Dahil 5 Gece, 6 Takvim Günüdür. 4 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır. •Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarımızda Çocuk İndirimleri Geçerli Değildir. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.

•Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar. •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

•Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta'nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

•Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.