Gezi Takvimi

Bu Sirkü, Yayınlandığı 19.05.2021 Tarihinden Sonrası İçin Geçerlidir.
Bir Sonraki Sirkü, Bu Sirküyü Geçersiz Kılar.
Maalesef Şu Anda Bu Organizasyonumuzda Boş Yer Bulunmamaktadır.

Tur Programı

TUR PROGRAMITUR DETAYLARIEK HİZMET BEDELİÖNEMLİ BİLGİLER

1.Gün: Ankara, Bolu, Düzce, İstanbul, Edirne

Hareket Bilgileri
21:45 Meşrutiyet Caddesi Ofis Önü
22:00 Aşti Karşısı Ankaray Çıkışı
22:05 Anka Mall, Emniyet Karşısı
22:15 A City Premium Alışveriş M
22:20 Şaşmaz Kavş. Shell Karşısı
22:30 Optimum Avm Karş. Duraklar

2.Gün: Selimiye Camii, Eski Camii, Karaağaç, Lozan Anıtı, Sarayiçi, İbret Taşı, Ali Paşa, İstanbul

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından düzenlemiş olduğumuz Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Bolu Düzce İstanbul güzergâhı ile yapacağımız Eğlenceli ve Keyifli yolculuğumuzun devamında vereceğimiz (Ekstra) Kahvaltısı Molamız sonrasında, 1361 yılında I. Murat zamanında Lala Şahin Paşa tarafından fethinden, 1453 yılında İstanbul’un fethine kadar 92 yıl boyunca Osmanlı İmparatorluğu’nun payitahtı olan Der-i Saadet olarak anılan Edirne'ye ulaşıyoruz. Saray-ı Cedid-i Amire de denilen Sarayiçi’nde bulunan Kırkpınar Meydanı’nı, 1562 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından Mimar Sinan’a yaptırılmış Adalet Kasrı’nı ve önündeki Seng-i Arz ve Seng-i İbret Taşıları’nı göreceğiz. Sonrasında, Mimar Sinan'ın II. Selim’in emri ile 1568-1574 tarihleri arasında yaptığı ve “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve 1826'da Sultan II. Mahmud tarafından ortadan kaldırılan Yeniçeri’lere ait Mezar Taşları’nı görüp vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında yazılarıyla ünlü, Hz Muhammed’in Hacı Bayram Veli’ye "Bu Camii Benimdir, Ümmetimle Bile Olurum. Ya Şeyh! Zinhar Bu Makamı Hali Görmesinler. Daim Gelüp Bunda Hacet Dilesinler." dediği Eski Camii (Ulu Camii) ziyaret edeceğiz. Devamında, II. Abdülhamid devrinde Karaağaç'a yaptırılan, günümüzde Trakya Üniversitesi Rektörlük Binası olarak kullanılan Tren İstasyon Binası'nı ve Lozan Anıtı’nı gördükten sonra Meyve Sabunları, Badem Ezmesi, Kaynana Süpürgesi almak isteyen misafirlerimiz için Ali Paşa Çarşısı'nda vereceğimiz Alışveriş Molası verip, bitiminde Edirne'den ayrılarak İstanbul'daki Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Edirne - Osmanlı Çorba Salonu / Kahvaltı Tabağı
Öğle Yemeği: Edirne - Köfteci Osman / Edirne Ciğer veya Köfte Menü
Akşam Yemeği: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Konaklama: İstanbul - Nova Plaza Park Otel
---

3.Gün: Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii, Süleymaniye Camii, Fatih Camii, Panorama 1453

Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu’muzun 3. Gününde, Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, 1453-1923 yılları arasında 470 sene Osmanlı’ya Başkentlik yapmış İstanbul’a ulaşıyoruz. Önce, İstanbul'un en önemli meydanlarından biri olan Sultanahmet Meydanı'nda, Alman İmparatoru II. Wilhelm'in Sultan’a hediyesi olan Alman Çeşmesi'ni, Pers ordusu karşısında birleşen Yunan şehirlerinin kazandığı zafer anısına yapılmış Yılanlı Sütun'u gördükten sonra, Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından, 532-537 yılları arasında yaptırılmış Ayasofya Camii'ni ve 1609-1617 yılları arasında I. Ahmed tarafından yaptırılan Sultanahmet Camii’ni ve 1460 yıllarında yapımına başlanan, 1478 yılında tamamlanmış Topkapı Sarayı’na ulaşıp, Selamlık ve Enderun bölümlerini, ziyaretlerimizin bitimizde, vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında Divan Yolu’nu takip ederek yapacağımız yürüyüşte, Sultan II. Mahmut Türbesi’ni, Köprülü Mehmet Paşa’nın Kabri’ni, Beyazıt Camii’ni (Panoramik) görerek, 1551-1557 yılları arasında, Mimar Sinan tarafından inşa edilen Süleymaniye Camii’ni ve Osmanlı İmparatorluğu'nun 10. Padişahı ve 89. İslam Halifesi Kanuni Sultan Süleyman’ın ve Hürrem Sultan’ın Kabirleri’ni ziyaret ettikten sonra aracımıza binip, 1462- 1469 yılları arasında, Mimar Atik Sinan tarafından inşa edilen Fatih Camii’ni ve Osmanlı İmparatorluğu'nun 7. Padişahı Fatih sultan Mehmet’in Kabrini ziyaret edeceğiz. Sonrasında Fatih’in İstanbul’a Girdiği Kapı olarak bilinen Edirne Kapı’dan geçerek Panorama 1453 Tarih Müzesi'nde İstanbul’un Fethi'ni izledikten sonra İstanbul'daki Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Öğle Yemeği: Sultanahmet - Halkın Köftecisi / Sultanahmet Köfte Menü
Akşam Yemeği: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Konaklama: İstanbul - Nova Plaza Park Otel
...

4.Gün: Osman Gazi Türbesi, Orhan Gazi Türbesi, Ulu Camii, Yeşil Türbe, Ertuğrul Gazi Türbesi, Polatlı, Ankara

Ankara Çıkışlı Osmanlı Başkentleri Turu'muzun 4. Gününde Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, 1326-1365 yılları arasında, yaklaşık 39 sene Osmanlı devletinin başkenti olmuş Bursa'ya ulaşıp, Osmanlı Padişahı II. Abdülhamit'in tahta çıkışının 29. yılı şerefine inşa edildiği rivayet edilen tarihî Saat Kulesi’nin de bulunduğu Tophane’de, 1299 ile 1326yılları arasında beylik yapmış Osman Gazi ve 1326 ile 1359 yılları arasında beylik yapmış Orhan Gazi’nin Türbeleri’ni ziyaret ettikten sonra I. Bayezid tarafından 1396-1400 yılları arasında Niğbolu Seferi’nden dönüşünde verdiği emir ile inşa ettirilmiş, Somuncu Baba'nın tanıdığı Hızır Aleyhisselam'ın Namaz Kıldığı ve İslamiyet’in 5. Harem-i Şerif’i kabul edilen Ulu Camii’yi ziyaretlerimizin bitiminde vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında Yıldırım Bayezid’in oğlu Sultan Mehmet Çelebi tarafından 1421 yılında yaptırılmış Yeşil Türbe ziyaret edip Bursa’dan ayrılacağız. Osman Bey'in babası, Söğüt'te vefat eden Ertuğrul Gazi’nin Çelebi Mehmed tarafından yaptırıldığı rivayet edilen, 3. Mustafa ve 2. Abdülhamid dönemlerinde restorasyonu yapılan Söğüt'teki Türbesi'ni ziyaret ederek, Hititler döneminde Eti‘lik (Beylik) olduğu görülen, Sakarya Irmağı'nın 448km uzunluğu ile en uzun kolu Porsuk Çayının iki yakasına kurulu Eskişehir, Türk Halk Mizahının Büyük Filozofu Nasreddin Hoca’nın 1208’de doğduğu, 1926'dan önce Ankara'nın ilçesi olan Sivrihisar istikameti ile 13 Ekim 1923'te başkentimiz olmuş Ankara'ya vardığımızda Turumuza katılan siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Öğle Yemeği: Bursa - Bursa Kebapçısı / İskender Kebap Menü
Akşam Yemeği: Sivrihisar - Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman
Konaklama: Yapılmayacaktır

İPTAL ve İADE

Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz %100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20.00TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30.00TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

ULAŞIM DETAYLARI

Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir. 28-46 Kişi Sayılarında Otobüs, 17-27 Kişi Sayılarında Midibüs, 16’ya Kadar Kişi Sayılarında Minibüs Kullanılır.

SİGORTA DETAYLARI

Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda Yer Alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” Yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi Ücrete Dahil Değildir.

REHBERİN TAVSİYELERİ

Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

DAHİL OLAN HİZMETLER

• Araç İçi Çeşitli İkramlar
• Zorunlu Seyahat Sigortası
• Seyahat Acentası Güvencesi
• Otellerde 2 Gece Konaklama
• Size Özel Araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım
• Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
• Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
• Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
• Otellerde Alınacak 2 Kahvaltı ve 2 Akşam Yemeği

HARİÇ OLAN HİZMETLER

• Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
• Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
• Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar …) Hizmetler
• Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
• İlk Gün Kahvaltı,Tüm Öğle Yemekleri, Son Gün Akşam Yemeği

EK HİZMET BEDELİ

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Bu Turumuzda, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Bağlı Tüm Müzeler ve Ören Yerleri'nde Bir Yıl Boyunca Geçerli Müze Kart Verilmeyecektir.

Tahmin Edilen Müze Giriş Ücretleri
Tam:00.TL İnd:00.TL


•Gezi Süresi, Gece Yolculuğu Dahil 3 Gece, 4 Takvim Günüdür. 2 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır. •Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarımızda Çocuk İndirimleri Geçerli Değildir. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.

•Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar. •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

•Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta'nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

•Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Ekstra Hizmetler

Ekstra 00.TL
Ekstra 00.TL
Ekstra 00.TL