Gezi Takvimi

Bu Sirkü, Yayınlandığı 19.05.2021 Tarihinden Sonrası İçin Geçerlidir.
Bir Sonraki Sirkü, Bu Sirkü'yü Geçersiz Kılar.
Maalesef Şu Anda Bu Organizasyonumuzda Boş Yer Bulunmamaktadır.

Tur Programı

TUR PROGRAMITUR DETAYLARIEK HİZMET BEDELİÖNEMLİ BİLGİLER

1.Gün: Onur Anıtı, Gazi Müzesi, Bandırma Vapuru, Havza Atatürk Evi, Çifte Minareli Medrese, Şifaiye Medresesi

Hareket Bilgileri
00:15 Meşrutiyet Caddesi Ofis Önü
00:30 Milli Kütüphane Gökkuşağı
00:35 Aşti Karşısı Ankaray Çıkışı
00:45 Anka Mall, Emniyet Karşısı
00:50 Keçiören Fatih Köprüsü Altı
01:00 Kayaş Çalışkan Kardeşler Po

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından düzenlemiş olduğumuz Ankara Çıkışlı Atam İzindeyiz Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Vereceğimiz (Ekstra) Kahvaltı Molası Sonrasında, Yıldırım Beyazıt'ın Kubatoğlu Cüneyt Bey’in kaçması üzerine, savaşmadan 1389 yılında Osmanlı topraklarına kattığı Samsun'a vararak, 1878 yılında İskoçya'da yolcu ve yük vapuru olarak inşa edilmiş, 16 Mayıs 1919 Cumartesi günü, 9. Ordu Müfettişi olarak kurmayları ile birlikte İstanbul'dan kalkan, Kaptan İsmail Hakkı (Durusu) idaresindeki Bandırma Vapuru, Samsun halkı tarafından Avusturyalı heykeltıraş H. Kriphel’e yaptırılan, kaideli yüksekliği 8.85m olan Onur Anıtı ve Atatürk 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ilk gelişinde kaldığı Mıntıka Palas olarak bilinen, 1998 tarihinde ziyarete açılmış Gazi Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Gezilerimizin ardından vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası Sonrasında, 25 Mayıs - 13 Haziran 1919 tarihleri arasında işgale karşı bağımsızlık özleminin ilk meşalesini yaktığı Milli mücadelenin ilk karargahı olarak kullandığı, yapıldığı dönemin Mesudiye Oteli olarak bilinen Havza Atatürk Evi Müzesi'ni ziyaret ettikten sonra Amasya ve Sümer alfabesi ile yazılmış iki kitabenin, Kalesinde bulunduğundan söz edilen Turhal istikameti ile tarihinde Sipas, Diaspolis, Eyalet-i Rum, Eyalet-i Sivas isimleri ile anılan Sivas'a ulaşacağız. Vereceğimiz Molada, dileyen misafirlerimiz 1271 yılında İlhanlılar Veziri Şemseddin Cüveyni tarafından yaptırılmış Çifte Minareli Medresesi'ni, 1217 yılında Anadolu Selçuklu Devleti sultanı I. İzzeddin Keykavus tarafından Sivas'ta darüşşifa olarak yaptırılan Şifaiye Medresesi'ni ziyaret edebilir. Ziyaretlerimizin bitiminde Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Kavak - Kel'in Yeri / Kahvaltı Tabağı
Öğle Yemeği: Samsun - Terme Pide / Samsun Pidesi Menü
Akşam Yemeği: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Konaklama: Sivas - Köşk Otel vb.
---

2.Gün: Madımak Otel, Sivas Kongre Binası, Çamlıbel, Tokat Atatürk Evi, Osman Paşa Müzesi, Turhal, Amasya

Ankara Çıkışlı Atam İzindeyiz Turu’muzun 2. Gününde, Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, 33 Yazar, Ozan, Düşünür ile 2 otel çalışanının yanarak hayatlarını kaybettiği Madımak Oteli’ni görüp, 4 Eylül 1919'da, 5 Ekim 1892 tarihinde Sivas Valisi Mazlum Paşazade Mehmet Memduh Bey tarafından Mülki İdadi Binası olarak yaptırılan, Ulusun Kurtuluşu için saat 15:00'de toplanılan Sivas Kongre Binası'nı ziyaret edeceğiz. Ardından Sivas'tan ayrılarak 1650m rakımlı Çamlıbel Geçidi’ni aşacağız ve Selçuklu Devleti döneminde Dar Ün-Nusret adlarıyla da bilinen Tokat'a ulaşıyoruz. Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa’nın manevi şahsiyetini yaşatmak amacıyla düzenlenmiş Gazi Osman Paşa Plevne Müze Evi’ni, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı sırasında Atatürk’ün Kurmay Subaylığını yapmış Mustafa Vasfi Süsoy’a ait ev olan Tokat Atatürk Evi ve Etnografya Müzesi’ni ziyaretimizin bitiminde Tokat'ta vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası Sonrasında, 17. yüzyılda inşa edilmiş Osmanlı eseri, Voyvoda Han olarak ta bilinen, bir dönem restore edilerek öğrenci yurdu olarak kullanılmış 112 odali, Anadolu'nun en büyük şehir hanlarından Taşhan’da vereceğimiz molada, kahvelerinizi içebilir, Tokat’a özgü Yazmalardan alabilir veya dileyen misafirlerimiz Yamaç Paraşütü ile (Ekstra) Gijgij Dağı'ndan kalkarak Tokat semalarında gerçekleştirdiği yaklaşık 45 dakika havada kalacağınız (Rüzgarın Durumuna Göre Değişiklik Gösterebilir) uçuşa katılabilirler. Molamızın bitiminde Turhal istikameti ile I. Mehmet, II. Murat, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim gibi padişahların şehzadelik yaptığı Şehzadeler Şehri Amasya’daki Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Öğle Yemeği: Tokat - Restoran / Tokat Kebabı Menü
Akşam Yemeği: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Konaklama: Amasya - Apple Palace Otel vb.
---

3.Gün: Amasya Mumyalar Müzesi, Yankı Taşı, Kral Kaya Mezarları, Yeşilırmak, Ferhat ile Şirin Su Kanalı, Çorum

Ankara Çıkışlı Atam İzindeyiz Turu’muzun 3. Gününde, Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919 yılı Haziranı'nda Amasya’ya gelişinde üs olarak kullandığı, Amasya Tamimi’nin kaleme alındığı Saraydüzü Kışla Binas'na vararak, Mustafa Kemal’in Amasya’ya Gelişini ve Kulistepe Mevkiinde Amasya'lı heyetçe karşılanma anının 12 adet bal mumu heykel ile canlandırılmasını da gördükten sonra, Pirler Parkı’na ulaşarak, Dünyada iki yerde bulunan Yankı Taşı’nı görüp Pontus Devletine ait Kralların Harşena Dağı'nın eteklerine, kalker kayalara oyulmuş olan Anıt Mezarları panoramik izleyerek, 519 km uzunluğundaki Yeşilırmak kenarına ulaştığımızda, Şehzadeler Parkı’nı ve Amasya Sancak Beyi Şehzade Ahmed’in 1485-1486 yılları arasında Osmanlı Sultanı II. Bâyezid’in talimatıyla yaptırdığı II. Bayezid Külliyesi’ni ziyaret edeceğiz. Devamında vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında İlhanlılar döneminde Anadolu Nazırı Şehzade Cumudar, Amasya Emiri İzzettin Mehmet Pervane Bey, eşi ve çocuklarına ait mumyaları görebileceğimiz Amasya Arkeoloji Müzesi’ne ulaşıyoruz. Gezimizin bitiminde, Geç Hellenistik - Erken Roma dönemine ait olan, arazi eğimine uygun, terazi sistemine göre yapılmış, ünlü halk hikayesi Ferhat ile Şirin'e atıfta bulunulmuş, 6 km uzunluğundaki Su Kanalları’nı görüp, Amasya’dan ayrılarak yorucu ama keyifli geçen günün ardından Bolu istikameti ile 13 Ekim 1923'te başkentimiz olmuş Ankara'ya vardığımızda Turumuza katılan siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Öğle Yemeği: Amasya - Lalehan Restoran / Yöresel Menü
Akşam Yemeği: Sungurlu - Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman
Konaklama: Yapılmayacaktır
---

İPTAL ve İADE

Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz %100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20.00TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30.00TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

ULAŞIM DETAYLARI

Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir. 28-46 Kişi Sayılarında Otobüs, 17-27 Kişi Sayılarında Midibüs, 16’ya Kadar Kişi Sayılarında Minibüs Kullanılır.

SİGORTA DETAYLARI

Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda Yer Alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” Yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi Ücrete Dahil Değildir.

REHBERİN TAVSİYELERİ

Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

DAHİL OLAN HİZMETLER

• Araç İçi Su İkramı
• Zorunlu Seyahat Sigortası
• Seyahat Acentası Güvencesi
• Otellerde 2 Gece Konaklama
• Size Özel Araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım
• Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
• Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
• Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
• Otellerde Alınacak 2 Kahvaltı ve 2 Akşam Yemeği

HARİÇ OLAN HİZMETLER

• Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
• Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
• Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar …) Hizmetler
• Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
• İlk Gün Kahvaltı,Tüm Öğle Yemekleri, Son Gün Akşam Yemeği

EK HİZMET BEDELİ

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Bu Turumuzda, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Bağlı Tüm Müzeler ve Ören Yerleri'nde Bir Yıl Boyunca Geçerli Müze Kart Verilmeyecektir.

Tahmin Edilen Müze Giriş Ücretleri
Tam:00.00TL İnd:00.00TL


•Gezi Süresi Gece Yolculuğu Dahil 2 Gece, 3 Takvim Günüdür. 2 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır. •Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarımızda Çocuk İndirimleri Geçerli Değildir. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.

•Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar. •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

•Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta'nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

•Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Ekstra Hizmetler

Yamaç Paraşütü 250.TL
Ekstra 00.TL
Ekstra 00.TL