Gezi Takvimi

Bu Sirkü, Yayınlandığı 19.05.2021 Tarihinden Sonrası İçin Geçerlidir.
Bir Sonraki Sirkü, Bu Sirküyü Geçersiz Kılar.

Aşağıdaki Takvimi Kullanarak Gidiş Tarihinizi Seçiniz.

Bu Gün
Seçildi
Müsait
Dolu

Tur Programı

TUR PROGRAMITUR DETAYLARIEK HİZMET BEDELİÖNEMLİ BİLGİLER

1.Gün: Bolu, Düzce, Çamlıca Tepesi, Pierre Loti Tepesi, Eyüp Sultan Camii, Fener Balat Turu, Çukur Dizi Seti

Hareket Bilgileri
00:15 Meşrutiyet Caddesi Ofis Önü
00:30 Aşti Karşısı Ankaray Çıkışı
00:35 Anka Mall, Emniyet Karşısı
00:45 A City Premium Alışveriş M
00:50 Şaşmaz Kavş. Shell Karşısı
01:00 Optimum Avm Karş. Duraklar'da Buluşmamızın Ardından Gece Yolculuğumuza Başlıyoruz.

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından düzenlemiş olduğumuz 30 Ağustos Özel Doya Doya İstanbul Turu yolculuğumuza Bolu Düzce İzmit güzergâhı ile yapacağımız Eğlenceli ve Keyifli yolculuğumuzun devamında vereceğimiz (Ekstra) Kahvaltısı Molamız sonrasında, birçok şiire ve şarkıya konu olan Çamlıca Tepesi'nde serbest zaman veriyoruz. Ardından 30 Ekim 1973 tarihinde açılan 15 Temmuz Şehitler Köprüsünü kullanarak, ünlü Fransız yazar Julien Viaud adını taşıyan, Pierre Loti Tepesi'ne (Ekstra) Teleferik ile Haliç Manzarasını seyrederek çıkıp, İstanbul'un eşsiz Haliç Manzarasını fotoğrafladıktan sonra yürüyerek Eyüp Sultan Camii'ne ulaşıp rehberimizin anlatımı eşliğinde ziyaret edeceğiz. Sonrasında Balat'a doğru yönümüzü çeviriyor ve yürüyüş Turu’muza başlıyoruz. Ayvansaray’da, Peygamberimizin Süt Kardeşi ve Sahabeden Ebu Şeybe El-Hudri’nin Kabri’ni, Vlaherna Kilisesi ve Ayazması’nı ziyaretlerimiz sonrasında bir zamanlar Sultan 2. Beyazıt zamanında İspanya’da Engizisyon zulmünden kaçıp Osmanlı’ya sığınan Yahudiler'in yaşadığı Balat'da vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında Çukur, Cennet Mahallesi gibi birçok dizinin çekimlerinin yapıldığı sokakları, Çıfıtçılar Çarşısı’nı dolaşırken tarihin kokusunu iliklerinize kadar hissedeceksiniz. İstanbul’un fethinin ardından Rumların yaşadığı yer olarak ayrılmış Fener Mahallesi'ne ulaşıyoruz. Merdivenli Yokuş’u görüp, Moğolların Meryem Kilisesi’ni ziyaret ettikten sonra Özel Fener Rum Lisesi’ni dışarıdan görerek Dimitrie Cantemir Evi ve Parkı’nda vereceğimiz mola bitiminde otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Düzce - Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman
Öğle Yemeği: Balat - Hüseyin'in Yeri / Serbest Menü
Akşam Yemeği: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Konaklama: İstanbul - Bayrampaşa Otelleri
---

2.Gün: Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii, Alman Çeşmesi, Boğaz Tekne Turu

30 Ağustos Özel Doya Doya İstanbul Turu'muzun 2. Gününde, Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, soluğu Sultanahmet Meydanı’nda alıyoruz. 1609-1617 yılları arasında Osmanlı Padişahı 1. Ahmet tarafından yaptırılan Sultanahmet Camii'ni, 1460 yıllarında yapımına başlanan, 31. Padişah Sultan Abdülmecid’e kadar yaklaşık 400 yıl süreyle İmparatorluğun İdare ve Eğitim Merkezi Topkapı Sarayı’nın Selamlık Bölümünü, 537 yılında Kilise olarak yapılan, 1453’te Cami’ye çevrilen, 1935 yılından 24 Temmuz 2020 tarihine kadar Müze olarak kullanılan Ayasofya Camii’ni ve Yeniçeri isyanlarının gerçekleştiği, kırk gün kırk gece süren şehzade sünnet düğünlerinin de yapıldığı Sultanahmet Meydanı’nda, Alman İmparatoru II. Wilhelm'in Sultana ve İstanbul'a hediyesi Alman Çeşmesi’ni, Roma imparatoru I. Theodosius tarafından Mısır'dan getirilen Dikilitaş’ı ziyaretlerimizin bitiminde vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında artık denizin kokusunu içinize çekip muhteşem manzarası ve eşsiz güzellikte dünyada sayılı olan mimari eserleri doya doya izleyeceğimiz Boğaz Turumuza (Ekstra) çıkmak üzere Teknemize biniyoruz. 31. Osmanlı Padişahı Sultan Abdulmecid tarafından yaptırılan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün İstanbul'daki çalışmalarında kullandığı ve vefat ettiği yer olan Dolmabahçe Sarayı'nı, Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul'un fethinden önce boğazın kuzeyinden gelebilecek saldırıları engellemek için yaptırılan Rumeli Hisarı, Sultan II. Mahmud'un şimdiki şeklini verdiği Kız Kulesi gibi yerleri teknemizden görerek turumuzu tamamlayacağız ve sonrasında otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Öğle Yemeği: Eminönü - Halkın Köftecisi / Sultanahmet Köfte Menü
Akşam Yemeği: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Konaklama: İstanbul - Bayrampaşa Otelleri
...

3.Gün: Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Büyük Ada Sokakları, Saat Meydanı, Bostancı İskelesi

30 Ağustos Özel Doya Doya İstanbul Turu'muzun 3. Gününde, Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Taksim'e doğru hareket ediyoruz. İstanbul'un suyunun Taksim edildiği meydanda, Heykeltıraş Pietro Canonica'ya yaptırılan, 1928'de tamamlanmış Taksim Cumhuriyet Anıtı’na ulaşıp Bizans döneminde surlarla çevrili bir Cenova kolonisiyken, şimdilerde İstanbul'a gelen yabancı ve yerli ziyaretçilerin olmazsa olmaz ziyaret mekanı olan İstiklal Caddesi’nde vereceğimiz mola sonrasında Adalar Yolculuğumuz için, Bostancı İskelesi'ne varıp, Adalar Vapuru ile Kınalı Ada, Burgaz Ada, Heybeli Ada'yı vapurumuzdan görerek Büyük Ada'ya ulaşıyoruz. Vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında Büyük Ada'da, vapur hareket saatine kadar serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Akülü Araçlara (Ekstra) binerek, aracımız seyir halindeyken yaklaşık 50 dakika sürecek gezimize katılarak Saat Meydanı’nı, Sinagog’u, Troçki’nin Evi’ni, Aya Yorgi Kilisesini ve Azap Yolu’nu Panoramik görebileceğiniz Luna Park Alanı’nı, Rum Yetimhanesi’ni, Reşat Nuri Güntekin’in Evi’ni ve Dizi çekimlerinin yapıldığı Ada Sokaklarını görebilir, dileyen misafirlerimiz ise vapur hareket saatine kadar Bisiklet Kiralayabilir, Sahilin tadını çıkarabilmeniz için sizleri Ada ile baş başa bırakıyoruz. Serbest zamanın ardından Bostancı'ya dönmek üzere vapurumuza biniyoruz. Keyifli Adalar Vapuru yolculuğumuzun bitiminde İstanbul’dan ayrılıp Düzce Bolu istikametini kullanarak 13 Ekim 1923'te başkentimiz olmuş Ankara'ya vardığımızda Turumuza katılan siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor ve bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşarak Turumuzu Tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır
Öğle Yemeği: Büyükada -Köşem Rest / Ev Yemekleri
Akşam Yemeği: Düzce - Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman
Konaklama: Yapılmayacaktır

İPTAL ve İADE

Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz %100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20.00TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30.00TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

ULAŞIM DETAYLARI

Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir. 28-46 Kişi Sayılarında Otobüs, 17-27 Kişi Sayılarında Midibüs, 16’ya Kadar Kişi Sayılarında Minibüs Kullanılır.

SİGORTA DETAYLARI

Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda Yer Alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” Yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi Ücrete Dahil Değildir.

REHBERİN TAVSİYELERİ

Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

DAHİL OLAN HİZMETLER

- Seyahat Acentası Güvencesi
- Otellerde 2 Gece Konaklama
- 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
- Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
- Size Özel Araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım
- Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
- Otellerde Alınacak 2 Kahvaltı ve 2 Akşam Yemeği
- Feribot, Otopark, Otoban, Köprü ve Milli Park Ücretleri

HARİÇ OLAN HİZMETLER

- Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
- Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
- Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar …) Hizmetler
- Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
- İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri, Son Gün Akşam Yemeği

EK HİZMET BEDELİ

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Bu Turumuzda, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Bağlı Tüm Müzeler ve Ören Yerleri'nde Bir Yıl Boyunca Geçerli Müze Kart Verilmeyecektir.

Tahmin Edilen Müze Giriş Ücretleri
Tam:00.TL İnd:00.TL


•Gezi Süresi, Gece Yolculuğu Dahil 2 Gece, 3 Takvim Günüdür. 2 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır. •Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarımızda Çocuk İndirimleri Geçerli Değildir. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.

•Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar. •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

•Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta'nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

•Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Ekstra Hizmetler

Ekstra 00.TL
Ekstra 00.TL
Ekstra 00.TL